Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Juu! Siis raskaanaolevat nimenomaan on ykdi riskiryhmistä joille rokote tarjotaan. Ei ole väliä missä vaiheessa raskautta ottaa. Tosin nyt influenssa on jo alkanut poikkeuksellisen aikaisin tänä vuonna... Ja 2 viikkoa rokotuksesta kestää että kunnollinen suoja on muodostunut. Eli vähän kiirettä pitää että ehtii rokotteesta saada hyödyn!eli sen voi ottaa vielä raskaana ollessakin?
Tänä vuonna vaan näyttäis siltä, ettei rokotteen teho ole kovinkaan häävi. Olen terveyskeskuksessa töissä ja täällä alkaa nyt olla aalto käynnissä influenssan suhteen ja tosi monet sairastuneet on rokotteen saanut. Toivottavasti säästyisi taudilta, vaikka altistuttu kyllä on jo![]()
Neuvolassa tarjottiin influenssapiikkiä, ja sanoi että saat tämän myöhemminkin täältä jos muutat mielesi. Mietin vaan kun pahin flunssapiikki on varmaan nyt juuri menossa, että onko tuosta hyötyä enää kun eikös siinä mene pari viikkoa että suoja aktivoituu?