Miiuli77 :) Meen "ehkä" eri th:lle mikäli tuun uudestaan raskaaksi.
Tämän vauvan kanssa mennään nyt tällä th:llä, ei hän huono ole, vaan en alussa päässyt käsitykseen mitä hän tarkoitti, vauvan selän yliojennuksella ja tapa, jolla hän sen sanoi. Se on jäänyt ihan vähän kaivertaan

, vaikka onkin todella ystävällinen ollut sen jälkeen ja kirjoittaa pojan vihkoon tosi ihanasti
Pääsitkö sä Miiuli heti synnärillä, Hyvinkäällä, käsitykseen kaikista vauvankäsittely otteista?

Mulla meni ne vähän ohi, koska olin sektion jälkeen aikas kipeä, enkä pystynyt harjoittelemaan samoin, kuin alateitse synnyttäneet. Kovasti siellä fyssari neuvoi niitä otteita, ennen kotiinlähtöä :)
Mutta tämä th mulle oikein tiuskasi, että eikö käsittelyotteita opetettu sairaalalla.....Siis kyllä näytettiin, mutta sektion jälkeen on eri tavalla kipeä ja vähän käsi, että voisi ja saisi ymmärtää!
Nyt poika on jo niin vauhdikas, että taitaa kontata ja kävellä ennen muita, ettei tarvita sitä neuvolan vibraatoriakaan mihinkään


Jospa toisen vauvan kanssa saadaan ymmärtäväisempi th