Neuvola - ja ultrakuulumiset

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Anskunen
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Te tyttölupauksen saaneet, millä perusteella ultraaja on teille tyttöä luvannut? Muuta kuin se että ei kikkeli heilu ruudulla :D meillä niin huono ultra tuolla kunnallisella, että senkin takia menen 4-D:hen varmistamaan sukupuolen ja lapsiveden määrän sun muut, ja on se kuulemma hieno kokemus muutenkin :)
 
Ihanaa Lilminni ja onnittelut tytöstä! :)

Meille sano viimeksi tytöksi, koska näkyi selväst häpyluut(?) ja näyttikin kaks viivaa. Ja tosiaan jalkojen välistä ei roikkunut mitään :)
 
Samoilla linjoilla kuin TiuH. Niiden viivojen perusteella annettiin meillekkin vahva tyttölupaus. Pojan kyllä tunnistaa, jos siellä haaroissa on kivespussit killumassa. :)
 
Okei, no kun meillä näkyi vaan vähän palkomaiset häpyhuulet, ja sen takia epäilenkin tyttölupausta. Ja lääri sanoikin, että ei ole kirkossa kuulutettu sukupuoli tuo tyttö. Mutta vajaan kolmen viikon päästä se selviää varmasti, saa nähdä :)
 
Tänään oli nla :) viime nla oli kesäkuun alussa ja siitä ei ollu paino noussut kun 170g / vko vaikka pelotti että kuinka se viisari värähtää :D vauva oli vilkkaana ja mönki ja pökki kun doplerilla kuunneltiin ;) sykkeet oli siinä 138-142 niinku viime kerrallakin :)
Ens vkolla tiistaina ru ja jännittää niin kovaa kumpi on tulossa jos nyt selviää ❤
 
Meillä kanssa 3.8 rakenneultra ja iloisena kun mieskin työkiireiltään pääsemässä ultraan tervehtimään uutta perheen tulokasta :) olen höpissyt jo että mennään katsomaan esikoispoikamme pikkuveliä kun vahva tunne että poikalinjalla pysytään, miehen suvun viimeisimmistä 12 syntyneestä 10 ollut poikia joten saa nähdä osuuko intuitio oikeaan :)
 
Tänne tuli tosiaan todellisena pommina tieto tytöstä, kun edellisen kerran miehen sukuun on saatu tyttö n. 65 vuotta sitten :D kaikki muut ovat siis heidän suvussaan poikia, joten tässä tehdään ihan historiaa :D mies vitsaili oikeen, että lottovoittokin olisi todennäköisempi, kuin saada tyttöjä heidän sukuun :D
 
Onnea kaikille ultrakuulumista ja "lupauksista"! :) Täälläkin on maanantaina 3.8 ultra, olisin saanut valita otako ajan edeltävälle perjantaille vai tuolloin, ja argh, olisi pitänyt ottaa vaan se perjantai. :grin

Salli 19+1
 
Me käytiin tänään rakenneultrassa. Meille tulee terve tyttövauva <3 Ihan ihmeellistä ku koko ajan ollu semmonen olo että se on poika mutta ei sillä oo väliä kumpi on kunhan kaikki on pienellä hyvin ja kunnossa :) Täällä nyt raskausviikkoja 21+0 :)
 
Heizukka, mistä lääkäri teille antoi varman tyttölupauksen? Näkykö siis häpyluut vai mitä :)
 
Heizukka, mistä lääkäri teille antoi varman tyttölupauksen? Näkykö siis häpyluut vai mitä :)
Häpyhuulet näky ja penis kuulemma aika selvästi näkyy jos semmonen sillä on ja sitä ei löytyny niin tytöksi se luvattiin :)
 
Takaisin
Top