Haaveilija993
Satasella mukana keskusteluissa
Ensimmäistä pienokaista odotetaan kovasti ilmestyväksi kesäkuussa. Yhdistelmävaunuja on niin monenlaisia ja hintaisia että kaipaisin apua
hintalaatusuhteeltaan hyvät vaunut hakusessa. Risuja ja ruusuja siis kaipailisin 
. Me asuttiin aika keskustassa vauvan syntyessä ilman autoa, joten julkisiin piti mahtua, sekä pieneen hissiin. Myös metsälenkit piti onnistua samoilla rattailla, eikä sitä varten olla kaivattu ihan mitään hyökkäysvankkureitakaan. Nämä on kuitenkin niin makuasioita ja jokaisella omat tarpeet.
Suosittelen miettimään tarkkaan omat tarpeet, esim pitääkö usein kasata autoon, että on näppärät jne. Kääntyvät puhkeamattomat etupyörät olleet meillä ehdoton ja suojaava iso kuomu, sekä iso tavarakori ja lapsen hyvä istuma-asento rattaissa. Merkit joihin ite olen tutustunut ja tuntuneet laadukkailta on Britax, Bugaboo ja Emmaljunga ja käytettynäkin hyvin myynnissä. Mut merkkejä pilvin pimein erilaisia, pitää vaan käydä kokeilemassa.:)

en jaksa uskoa että tyttö pysyisi seisomalaudalla.