Mulla olis laskennallisesti ollut "ovulaatio/punktio" kans 8.12., jos tää olis ollu tuoresiirto, mut oli pakkassiirto lääkkeelliseen kiertoon. Tuolloin 8.12. aloitin progesteron-lääkityksen valmistamaan kohtua siirtoon ja koska alkiot olivat viisipäiväisiä, niin siirto oli sitten 13.12.
Mun klinikka on muutaman tunnin ajomatkan päässä (yksityinen), joten mä käyn kaikki ultrat ym omassa kotikaupungissa yksityisellä ja vaan itse toimenpiteet käydään paikan päällä.
Sain siirron yhteydessä kaksi lähetettä verikokeeseen, koska klinikka on kiinni tammikuun alkuun asti. Käyn huomenna varmaan ottamassa arvon, kun ne sitä kuitenkin sitten kysyy, kun soitan sinne. Voi olla että toinen lähete jää käyttämättä. Viimeksikin testit vahvistui ja kaikki näytti hyvältä, mutta alkio ei sitten kehittynyt kuten pitäisi.
Kiva, et täällä on samoista lähtökohdista jännittävä kohtalotoveri