Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Tervetuloa :) Toivottavasti pikkuinen pysyy kyydissä, pahin vaihe teillä on jo ohi!Hei kaikille! En oikein tiedä mihin tänne uutena kirjoittelisi, joten tyrkkään nyt sit vaik tähän. Nyt vasta uskallaudun kirjoittaa, tekstejänne oon seuraillu joulukuun puolelta plussasta asti. Itsellä takana useita keskenmenoja, kaksi viimeisintä kkm, joten tätä raskautta on vaalittu salaisena aarteena. Pikkutyyppi ollaan nyt tavattu ultrassa kaks kertaa, rv7+ ja nyt viime viikolla nt-ultrassa rv11+5 jolloin kaikki hyvin ja pieni siellä jumppaili menemään. En tiedä uskallanko vieläkään hengähtää ja luottaa, mut kai se aurinko joskus risukasaankin paistaa.. ihanaa odotusta kaikille!
Viimein kotona. Huh mikä reissu. Ensimmäinen lääkäri meinas aiheuttaa mulle paskahalvauksen toteamalla että kohdunsuu tuntuu avoimelta. Meinasin jo pyörtyä tai vähintään oksentaa kunnes gyne tuli katsomaan ja totesi ettei kohdunsuu ole auki, mutta on sen mallinen että saattaa aluksi näyttää siltä että olisi. Istukasta sen sijaan löytyi jotain hämärää (se mitä se hämärä on jäi mulle vähän epäselväksi) ja maanantaina menen polille sitä selvittämään. Vauvalla kuitenkin kaikki näytti olevan kunnossa.
En ole ihan varma, mutta monet pomot varovat irtisanomista raskaana olevaa naista, koska siitä on ihan liian helppo tehdä show antaen ymmärtää että raskaus olisi potkujen syy. Sen perusteella kannattaisi asia tuoda ilmi. Mutta tämä on ihan mutuilua.Meil on just isännällä irtisanomisuhka päällä. Tänään saatiin tietää, että kuus lähtee ja parikymmentä niitä on. Auttaiskohan jos menisin sinne johtoportaalle itkeen masuni kaa, et ku meillä on vauvakin tulossa? :D