@Marsku ihana plussa, onnea ja tarrasukkia! <3 <3
@Round2❤️ alkuraskauden ja pms-oireethan voi muistuttaa toisiaan, joten sun tilanne kuulostaa oireineen ihan positiiviselta! Tuu sit kertoon, mitä testi näytti. <3
@Kali mikä tilanne siellä? Miten lämmöt? Vuoto? Luget? Kerroitko miehelle? Millä mielellä ootte kumpikin?
@pienirakas sun projekti kuulostaa etenevän hyvin. Tsempit ovulaatiobongaukseen!
@Pikkuviikuna ovistestit on kyllä sen valtakunnan salatiedettä, että niistä ei ota Erkkikään selvää! Mulla tosiaan viime kierrossa CB:n lila näytti ihan omiaan, täs kierrossa toimi puolestaan hyvin. PC:n testejä käytin yrityksen alussa vähän sillai fiilispohjalta, joten ei ihme, etten bongannut ovista niillä. Tässä kierrossa tikutin PC:llä sen jälkeen, kun CB:n lila oli antanut pysyvän hymyn – ja löysin lh-huipun. Pe-aamupäiväl oli viel nega, mutta iltapäivällä jo posi. Tuntuu siltä, että testit on tosi käyttäjäkohtaisia jotenkin, että mikä toimii yhdelle, ei toimi toiselle. Vaikka toimintaperiaate on kaikissa sama, niin silti ne on erilaisia keskenään.
Omanapa: kp 27, dpo 12. Niin FF, Oura kuin Apple Health ennustaa menkkojen alkavan tänään. Kohdunsuu edelleen alhaalla ja tuntuu jotenkin pehmeähköltä ja vähän avonaiselta. Ehkä se tuntui eilen olevan enemmän kiinni kuin tänään, en oikein osaa sanoa. Menkkaoireita ei ole, mutta lämmöt tosiaan tippui tänä aamuna, vaikka niin kovasti toivoin, että olis olleet ylhäällä. Vaikka tosiaan täs luteaalivaiheessa on ollut suunnilleen joka toinen päivä korkeet lämmöt ja joka toinen päivä matalat. Ihan ihme juttu tosiaan. Myöskään mitään menkkaoireita ei ole vieläkään, jos kohta äsken vessassa käydessä saatoin bongata aavistuksen vaaleanpunertavaa vuotoa. Eli eiköhän ne menkat sieltä tuu.
En oo varsinaisesti pettynyt, koska en ole tässä kierrossa missään vaiheessa edes uskonut olevani raskaana, mutta silti tympii ja kyllästyttää. Olisi ollut niin ihanaa saada omana 39-vuotispäivänä synnyttää oma lapsi, ja vielä viikonpäiväkin olisi ollut sama kuin minä mä oon syntynyt. Vaikka turha sitä on murehtia, oli ja meni. Ja joo, tiedän, ettei lapsen syntymäajankohtaan voi itse vaikuttaa, mutta tästä kierrosta alkaneessa raskaudessa sille olisi ollut suht korkea todennäköisyys.
Alkaa jotenkin tympiä koko homma, kun toistetaan vaan samaa kierrosta toiseen ja mikään ei muutu. Ei auta manifestointi eikä rukoileminen, ei gelee royalet, ei ubikinoni q10:t, ei greippimehut, ei monipuolinen ruokavalio ja riittävä ravinto, eikä talletukset ovulaation ympärillä joka päivä.
Odottelen, että yk 8 pyörähtää käyntiin. Varmaan viimeistään huomenna kp 1.