Täällä on nyt jatkunu ilman vuotoa ne kivut, mutta niitä ei ole ihan kokoajan, ne tulee ja menee ja tulee ja menee ja pitää kokoajan käyä tarkistaa että vuotaako taas kun kramppaa niin ilkeesti.. eilen tuli pikkuhousun suojaan vähän oranssia valkkarin seassa mutta ei kummempaa vuotoa..
Petiurheilua yritettiin eilen kun vihdoinki tuli kahenkeskestä aikaa, mutta jumankauta että teki koko oikeelle puolelle niin kipeetä että
Ps. Täällä terveyden huolto on ihan perseestä, lääkäriin pääse sitte vasta kun oikeeesti on viiminen mahollisuus.. vähättelevät kaikkia asioita eikä usko mitä niille kertoo.. mullahan kesti 1,5 vuotta ennen ku pääsin gynelle rintojen tunnusteluun kun on patti rinnassa, se sano että selvästi on ja pitää tutkia "miks et oo tullu aikasemmin" ja sen koommin sitä tutkittu, pääsin kyllä ultraukseen mutta epäpätevä mieslääkäri joka ei edes tutkinu siitä kohasta vaan vaan kainaloista.. en pääse enään ultraukseen koska ne sillon ultrattiin (:
Nytkään en pääse sinne, koska "ne voi olla kuukautisten jälkeistä vuotoa tai jotain" kerroin sille kokojutun että kun on endoa ja on kipua ja näin ja että kun endon tutkimusten yhteydessä lääkäri kerto nää kaikki riskit mitä endo lisää jne.. niin se vaan että no ei sulla niin kovat kivut vielä oo, soita ensviikolla uuestaa jos on vielä jottai..
Minä pistän koko saatanan valtion piikkiin jos onki ku ja ei tutkita ajoissa jos ne jottai joutuu leikkelemään niin meen kyllä käräjille asti tästä asiasta.
Anteeksi pieni purkaus mutta alkaa nousee aika iso kupla ottaan tämän paskakaupungin kanssa :/
Lucky. Pahoittelut

♥
Junibea. Mihin hintaan olisi lähössä ja mitä merkkiä? :P