Raskaaksi 2015

Darkmimosa, Kiva, että sait vihdoin sen leikkausajan.

Puhvis, Yhtään en yllytä, mutta testaa ihmeessä ;)

Jokos bb ja nni on testannut? Odottelen täällä malttamattomana.

On. Oon nukkunut tosi huonosti viimeisimmät kolme yötä vaikka nuorimmainen on nukkunut hyvin. Taitaa raskaushormonit ja torstai-iltana alkanut kamala kurkkukipu ja yskä tehdä tehtävänsä.. Katsellaan teiniä lukuunottamatta koko perheellä meidän sängyssä jotain prinsessaleffaa ja kohta pitäis pakata ton nuorimmaisen yökyläilytavarat ja kuskata se naapurikuntaan miehen vanhemmille. Sit itsensä kuntoonlaittoa häitä varten. Naama kukkii hormonien ansiosta erityisen kauniisti ja mahtavat silmäpussit ;)
 
Darkmimosa, hyvä että leikkausaika tuli :)

Toivon plussaa testaaville, olikos siellä ainakin Dreamer ja joku toinen :)

Täälläkin eilen piha hommia tehty, nyt aamu todella sateinen. Kohta saa alkaa touhuilla täällä sisällä kun vieraita tulee sekä tänään että huomenna. Juhlitaan tytön synttäreitä :)
Väsynyt olo, illalla väsyttää, mutta öisin heräilen vähän väliä :sad001 mulla on kukkia pöytä täynnä kun lapset oli käyny keräämässä ja isäntä toi ruusuja :)

Mukavaa lauantaita ihanat !!

Mariska kp25/28-30
 
Haikaranyytti, Onnea uuteen kiertoon!

Mariska, Meilläkin voikukkia joka päivä maljakossa kun tuo neiti niitä keräilee tohkeissaan. Toivottavasti jaksat väsymyksestä huolimatta nauttia vieraista tänään!
 
e4e1230768864774b892e8ffb21ccfc4
näillä mennään tänä aamuna :S
 
Hienoa Darkmimosa, että aika viimein tuli! :) Olisi vaan saanut olla aiemmin...

Tsemppiä Aphraelille ja Mariskalle päivään! Toivottavasti väsymys antautuu ja muistuttaa itsestään vasta illalla!

Haikaranyytti, hyvä, että viimein menkat alkoivat! Onnea kovasti uuteen kiertoon!

Bb:n viivat :woot: hihii! :smiley-bounce015

Hah, ensin kyselin täällä juttuseuraa ja nukahdinkin ite samantien... :oops:
 
Kiitos ihanat <3 nyt täytyy kyllä sanoo että olo on ihan järkyttävän kamala.. ihan ku ois krapula ja kuumeflunssa yhtäaikaa.. töissä kävin vaa pyörähtämässä ja pakko lähtee pois.. nyt jos toi ei oo ku haamu ni hohhoijaa.. katsellaa mitä huomenna digi tuumaa..
 
Hellou..oon ollu vähän pimennossa, enkä vaan jaksanut kaikkea lukea, mut bb:tä ainaki vois varovasti onnitella! Ihan selkee tulos mun mielestä! :) koitan taas jatkossa olla ahkerampi. Nyt reissussa, lapset iskän kans kotona. Ihanaa nukkua :D
En tiedä onko muut plussanneet tai onko joku negannut tai jollain tullu täti kylään. Mut nyt taas yritän keritä lukea ja vastailla :) haikaranyytille onnea uuteen kiertoon!

En jotenkin osaa tuolla tammikuisissa olla ahkera kun kerran tänne tullu. Tuntuu tutummalta tämä :)
 
Lisätäkseni vielä nyt on menos kp 27/29 dpo 12 että on oireet kyllä nyt sellaset ettei jää yhtään epäselväksi mitä on tapahtumassa.. oon kade niille jotka selvii ilman tätä.. tää on sitäpaitsi varmaan vasta jtn alkulämmittelyä ou shit... :S aattelin miehelle kertoo ku se joutuu mut töistä hakee pois ja en jaksa enää selitellä miksi on paha olo..
 
DarkMimosa, hienoa kun viimein sait leikkausajan. :)

Aphrael, pitäkää hauskaa häissä! :grin

Haikaranyytti, jes! Hieno tunne kun kerrankin saa olla iloinen menkoista. Mullakin venyi viime kierto ilman syytä. Toivottavasti sulla toi oli ainutkertainen juttu.

Bb, kyllä siellä viiva on edelleen! Kuitenkin hcg:n tuplaantumiseen menee pari päivää, niin ei se viiva alussa niin nopeasti voimistu. :)

Aile, kuulostaa hyvältä että oot saanut omaa aikaa ja nukuttua.

nni, pahoittelut negasta. :sad001

On. Pöh tätä sadepäivää, mitähän ohjelmaa keksis. Illalla kaverin luo Euroviisuja kattomaan. En mä mikään suuri fani ole, mutta finaali on yleensä tullut katottua. Pitäiskin katsoa loput ehdokkaat läpi, selvittiin vasta puoleen väliin ja sen jälkeen on jo ollut molemmat semifinaalit. :rolleyes: Meillä on puolison kanssa brutaali pisteytysjärjestelmä: maa saa niin paljon pisteitä, kuinka monta sekuntia ja minuuttia jaksetaan kattoa videota. :grin :p
 
Bb, kyllä noiden testitulosten jälkeen jo miehellekin uskaltaa kertoa, ei kai sitä tietoa kannata suotta pantata. Jaksamista oloihin, muista syödä säännöllisesti niin saattaa helpottaa :)
 
Lume: ei ollu kaukana eikä kallis :) ihan sanotaanko 15km säteellä :)

Darkmimosa: ne naamiolliset on aivan ihania, rakastuin vaan tän vaaleen luonteeseen heti pienenä kun oli vähän semmonen hölmö kaatuilija ja jäi muiden jalkoihin :) muut osas hienosti jo ulvoa niin alma sai vain pientä murinaa aikaseksi :D

Bb:llä komeet viivat siellä! Onnea!

On: meillä tosiaan pientä mykkäkoulua kun mies sitä mieltä että olis voitu muutama viikko odottaa ja ottaa koira vasta omakotitalolle... Mutta eiköhän tää tästä, anteeksipyyntökirjeen jätin sille aamuksi tuohon. Viimeistään kun tyttö tulee meille ja rakastuu Almaan :)

Silv kp 23/31 dpo 6-7 yk 11
 
Mies naureskeli ihan hölmönä ku annoin testin.. kysy vaan et onks tää nyt positiivinen vai negatiivinen ja katoin vaan sitä että no haloo! :D apua... Ilme oli kyllä aika hyvä.. huhhuh..kylläpä helpotti ja jännittää nyt ihan hulluna... Sain syötyyki tos vähän aamupalaa ja olo alko tasaantua.
 
Takaisin
Top