Ella84: täytyy nostaa hattua, kun kantti kestää etikkakuurin

Itse en tiedä pystyisinkö, vaikka tarkoitusperät onkin kohdillaan.
Aamu: no joo, hermot riekaleina ja sitä rataa, mutta ehkä tää on kärsivällisyyden opettelun paikka...
Gatusa: ootpa taitava, ihan huikeita tuotoksia! Plussatuulia sinne, jotta oireet olis vahva tärppi!
Jippiina: siinä ollut kierrolla pituutta, pakko sanoa. Onneksi täällä näyttää merkit niin hyviltä nyt, ettei todennäköisesti tarvitse niitä teroja napata - jee!
Elrei: voipi olla myös kiinnittymistä, joten nou hätä. Hiljaa hyvä tulee, myös sen plussan kanssa
kizu: oli kyllä selkeä seputustus, kiitos siitä! Pistän vakavasti harkintaan lääkkeelliset avut, kunhan tässä on ensin katsottu vielä pari kiertoa, mieluiten säännöllisinä, jos niin saa toivoa. Tsemppiä piinapäiviin ja toivottavasti kumminkin täti pysyisi sieltä poissa!
nonna: miten ihmeessä sä pystyt olemaan testaamatta? Siis hienohan se on, ihailtavaa ja kunnioitettavaakin, mutta jos omalle kohdalle miettisi, niin olisin jo tuhannen liekeissä. Tulethan kuitenkin heti pikimiten kertomaan kuulumiset, kun jotain selviää.
Tyttötiikeri: vau ja onnea vielä! Kiva, kun jaksat välillä meitäkin muistaa ja pitää sitä kautta toivo- ja tsemppifiilistä täällä yllä :)
Minkas: ikävää tuollainen muka- vuotelu ja epämääräisyys, mutta josko se siitä tasaantuisi, tai sitten muutoin vain loppuisi kokonaan maha-asukin myötä

Mullekin mies sanoi, että "otetaan vaan lunkisti ja kahtellaan - hyvä siitä tulee", kun olin repiä pelihousuni tossa eräs aamu. Ootteko harkinneet jotain avuja kiertojen selkeyttämiseksi?
ON: vihdoin ja viimein näyttäisi siltä, että uuteen kiertoon päästään lähiaikoina, mahdollisesti huomenissa. Tänään tullut (
ällövaroitus!) vaaleanpunaiset limat iltaa kohden mentäessä, joka enteilee lähestyvää tätiä. Jippii! Ja jos sen mukaan laskee, niin kierto jää vaatimattomasti 41 päivään (voi helevetin helevetti). Mutta etiäpäin mennään, sanoi mummokin lumihangessa :)