Potuttaa

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Mira83
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Mua potuttaa meijän 2v!!!!uuuuuuuh mul menee niin hermot kohta. Joka ikinen asia, joka on vähänkin huonosti, niin kauheet raivokohtaukset. Yölläkin herää välillä huutamaan ihan turhia. Päikkäreiltäkin ku herää niin ensimmäiseksi huutaa. Uuh jos leluista tulee riitaa (ja niistä tulee koko ajan) niin hohoojjaa. Esikoinen ei oo niin vaativa tapaus vaikka hänkin kyllä tahallaan ärsyttää pikku veljeään. No nni nytkin ku kirjoitan niin johan huuto yltyy ties mistä!!!!!
 
Onneks Harmony tuon ikäisillä noi vaiheet tuntuu olevan aika lyhkäisiä :) Toivottavasti menis teillä siellä nopiasti ohi tämä vaihde.

Ja mua potuttaa tää päänsäryn ja opiskelun yhdistelmä, tästä tule mitään!! :violent001 Varsinkin kun pitää tunnin välein käydä tyhjentämässä suoli, tää on kokonaisuudessaan monessa mielessä perseestä.
 
Mua ärsyttää tällä hetkellä olla raskaana! Ois ihan pirun kiva aamuisin syödä niinkuin normaalit ihmiset mut EI, mää näykin kuivaa näkkäriä niinku pikkuvauvat ja rojahdan sen runsaan aamupalan jälkeen sohvalle mihin nukahan! Sitten pikkuhiljaa päivän aikana alkaa ruoka maistumaan, pikkuhiljaa, kunnes illalla oon syöny niin paljon että mä vaan pieren! Ja pieren vähän lisää! Voi perkule sentään!
 
Mua potuttaa tän kaupungin terveyskeskuksen ajan varaus tyyli. Eka sinne soitetaan ja jätetään numero jonolle, tyylillä soitetaan ku muistetaan. Tänä aamuna odotin 40min tätä puhelua ja sain kuitenkin tytölle aamu ajan. Vähän vaatimalla piti vaatia että sain.

Ja toinen asia on mun pomon sijainen. Miksi se ei osaa vastata puhelimeen vaikka sen työkaveri sano että "tossa vieressä istuu, annanko puhelimen hänelle" kiukuttaa tänä aamuna ihan yli paljo eikä asiat ees oo niin isoja ja pahoja. Mut kauhee yö ja huonot unet takana niin seki ärsyttää. :(
 
Mua niin ottaa pannuun mies!!!! Arghhhhhh!!! Mä voisin karkottaa sen vaik kuuhun tai jotain, jos olis raketti. Se ei tajuu mistään mitään. Ja ei edes osoita hellyyttä/sympatiaa. Aamut päivät ja illat kärvistelen yksin lasten kans ja sit illalla, kun tulee duunist on "niiiiiiin" väsynyt! Joo mähän lomailen täs koko ajan.
 
Joo meillä kans tosi väsynyt työssäkäyvä. Ite lähinnä nukun kotona tytön kanssa ja katon leffoja. Pelkkää lomaa! ;) (onneks se jää kohta kotiin!!!!)
 
Arghhhhh!! Mä heräsin kun mies kävi vessassa klo 3:59 ja tässä mä nyt kökötän keittiössä klo 5:19 jogurttia syöden kun tuli huono olo sängyssä pyöriessä. Oi uni, missä sä olet?????!!!!!

E: klo 6:40, tulihan se jogurtti ylös jo. Kurkku ihan hellänä. Pitäisköhän suosiolla nousta ja tehdä oikeen aamupalaa. Sämpylää ja kaakaota vois tehdä mieli
 
Muokattu viimeksi:
Alkaa potuttaa tää väsy.. Eilen nukuin päivällä kolme tuntia täyttä häkää, vähän harmittaa miehen puolesta, kun oon ihan loppu... Eilen siitä vähän puheltiinkin ja pahoittelin niin hän sanoi kyllä ihan täysin ymmärtävän. :)
 
Yöpissalla ravailu ärsyttää!!! Saan kyllä unen sen jälkee, mut ärsyttää ku uni katkeaa ja kohta sit jo soi kello että töihin täytyy rientää :(
 
Mimitsu sama täällä. Tosin en oo töissä vaan hoitovapaalla. Mut ärsyttää ku yöllä vessatan itseni ja esikon jos mies nukkuu liian sikeästi.
 
Mahtava ketju! mä jo luulin että nyt alkaa parisuhde rakoilla, koska suoraan sanoen v*****aa koko äijä ja hänen venyvät aikataulut. Ärsyyntymistä huipussaan! Ihanaa et täällä on muitakin joiden miehet ärsyttää tosissaan! Ehkä tämän olotilan voi laittaa sitten raskauden piikkiin :D
Ja tää unettomuus nyppii jo ihan liikaa. Voin monta tuntia valvoa yöllä, eikä vaan tule uni. En mukamas löydä hyvää asentoa :mad: Meinasin jo et pitääkö lähtee tyynyostoksille, jospa se auttais! Murrrr!!!!
 
Mun tekis mieli vetää dunkkuun koko ukkoa jos se kotiin uskaltaa ryyppyillaltaan tulla. Piti olla kahdelta yöl kotona ja kolmelts vessareissulla soitin sille niin kuulemma tulee ekalla aamubussilla. Mihin aikaan ne aamubussit sunnuntaisin oikein menee kun ei herraa näy? Ja tää puhelin lentää kohta seinään koska en osaa kirjottaa tällä!!!!!!
 
Yhdyn noihin ryyppyreissu vitutuksiin. Mulla mies eilen kans juopottelemassa, käytti heti tilaisuuden hyödyksi kun minä olin töissä. Mutta nyt se nukkuu edelleen ja rykii niin paljo että sain nukuttua max 3h vaikka jo eri huoneeseen raahauduin nukkumaan. Heräsin vaan siihen kun se rykii. Ja sit kysy että miks oon hereillä kun menin hakemaan vaatteita niin tuumasin vaan että lähempä kohta hakemaan tyttöö kotio. Eikä kuulema aijo nousta sängyn pohjalta ylös koko päivänä mut mä revin sen kyllä sieltä ylös.

Kylläpä vähän helpotti. Toivottavasti saisin nukkua päivällä niin jaksan vielä toisen yövuoron. :)
 
No kyllä oisin minäkin vihanen tollasista ryyppyreissuista. Onneksi mun mies ei oo koskaan ollut mikään kova baareissa kävijä ja varsinkin nyt vähän vanhempana ei kumpikaan oikeen enää jakseta mitään aamuun asti riekkumista :) . Ollaan molemmat taidettu käydä baarissa viimeksi polttareissa 2,5 v.sitten, eikä oo tarttenu krapulastakaan kärsiä sen jälkeen :) .
Just nyt mua ärsyttää eniten meidän naapurit, ja tuntuu että koko taloyhtiön tilanne on ihan umpikujassa eikä tästä ois kun yks ulospääsy. Laittaisin asunnon varmaan samantien myyntiin, jos asuntomarkkinoiden tilanne olis parempi :( . Kattelen ja haaveilen ihanista omakotitaloista, joihin tiedän että meillä ei oo varaa tai sitten just ja just olis, mutta lainat ois sitten niin tapissa, ettei paljoa hoitovapaalla pystyis olee.. Pitäis vaan lopettaa asuntojen kattominen nyt, mutta jotenkin ei vaan pysty, on se niin kiva haaveilla..
 
Pyykkipäivä! Likaset vaatteet pitkin poikin, mut ei korissa. Etenkin noi kirotut sukat, joita saa metsästää sänkyjen ja sohvien alta. Ne harvat jotka on osunut koriin, on palomiesten jäljiltä - housut/kalsarit/bokserit/sukat tai huppari/pitkähihanen/t-paita kaikki tiukassa nipussa, toisiinsa jumittuneena ja väärinpäin kääntyneenä. Sukkahousut - niitä en osta enää kenellekään, ne on niin hankalat kääntää oikeinpäin. Tänään mä vielä selviän tästä, koska päätin niin, mut ens viikolla viikkaan jokaikisen sukan lattialta suoraan kaappeihin - haistakoot itse onko puhdas vai likanen! :angel2
 
Mua potuttaa mun herkkäunisuus. Siis öisin herään joskus, ku pojista jompi kumpi hengittää raskaammin yms tms. Siis en edes ole sellainen herkkis/ylihuolehtivainen äiti. Tää on vaan joku kumma juttu! Sit aamuyöstä ku vien esikoisen pissalle, niin en saa unta enää. :(
Edit: niin ja muksut nukkuu siis omassa huoneessaan :)
 
Muokattu viimeksi:
Voisko joku lahjoittaa mulle vähän energiaa? Siivoaminen, ruoanlaitto ja koirien hoitaminen tuntuu kaikki niin hemmetin vaivalloiselta. MÄ EN JAKSA! Kämppä on ihan räjähtänyt jatkuvasti. Huoh. Mä odotan sitä energiaa että jaksaisin touhuta ja leipoa yms. Nyt tuntuu et tekis mieli vaan maata sängyssä kännykkä kourassa ja surffailla :D Ja välillä ottaa pilku nokoset! Onko muilla samaa ongelmaa? Mieshän ei _ehdi_ tehdä juuri mitään kotona kun tekee suht pitkää päivää töissä ja loppuaika menee harrastusten parissa.
 
Huh, yli 10 kertaa!! :eek: Mä oon joinain öinä käyny kolme kertaa ja oon meinannu repiä pelihousut jo siitä... Omalla kohdalla se ei kyl oo ihme kun vettä saa juoda litrakaupalla kun koko ajan on kyltymätön jano.
 
Morningsun täällä ihan sama mulla menee kotona aika lähinnä huilatessa ja mies tehny ison osan kotihommista jo pitkään. Mäkin ootan sitä et jaksas taas touhuta... Saa nähä koska se alkaa. Tuntuu et töissä jaksaa käydä mut siihen se sit jääkin..
 
Mua potuttaa meidän muutto. Eilen tuli muuttolaatikot (105kpl) ja mies lähti sopivasti työreissuun ja tulee perjantaina takas. Mulla kipeytyy/väsyy selkä noita laatikoita täyttäessä ja nostellessa ja muutenkin väsyttää koko ajan. Ens vkloppuna on tulossa appi naisystävänsä kanssa kylään ja maanantaina kun muuttopuuhat jatkuvat (mun osalta), niin mies lähtee kolmeksi päiväksi taas työreissuun. Muuttomiehet ja auto on tulossa 15.12. aamusta, joten päiväunille, omille harrastuksille, ulkoilulle tms. ei oikein jää aikaa..
 
Takaisin
Top