Maddu
Silmät suurina ihmettelijä
Uni on niin tärkeetä! Muistan kun hoin jossain kohtaa et "en oo 1,5 vuoteen saanut nukkua öitä": ensin raskaana vessaramppausten ym takia ja sit viel yöherätykset.Maddu;
Siis toki jos maitoa tulee edelleen niin syököön.Ei ole näin pitkään tullutkaan ikinä niin en tiedä miten menee.
Epäilyttää kyllä vaikkei maitoa tuliskaan sitten enää niin hupi/turvatuttiina varmaan tulee käyttämään.
Yösyötöt kyllä ois luxusta saada pois.En muista milloin olisin nukkunut putkeen yli 3h.
Pelkään sitä että pyörryn vielä joku päivä töissä kun univelkaa ja vähintään 2h välein on pakko syödä jotain.Verenpaineet on ollut tosi alhaiset jo kk..epäilen tuota unen puutetta.
Meillä saatiin yöimetykset pois ihan sillä että menin nukkumaan toiseen huoneeseen korvatulppien kanssa ja mies valvoi sitten lapsen kanssa. Olisiko eka yö ollut itkuinen ja siitä eteenpäin helpottui yllättävän nopsaan. Pääasia että saa läheisyyttä, sitähän se kai tän ikäisillä on kun ei varsinaisesti ravinnon takia kaiketi enää yöllä tarttis syödä.
