Voi apua kun on tullut innostuttua ostamaan lapselle vaatteita. Tyhmää, kun ne on kuitenkin kohta pieniä. Onko tosiaan niin, että noita 70cm kieppeillä olevia vaatteita saisi käyttää vähän pidempään?
Meillä on nyt 62 käytössä, ja nuo kaikki uudet vaatteet on juuri oikean kokoisia, jännittää että ne on parissa viikossa jo pieniä.
Olen ostanut tällä viikolla kolme bodya, yökkärin, hupparin ja housut. Ja huppari tietenkin ainoa joka oli alessa, mutta sekin on Espritin.
Eihän nuo vauvan vaatteet ole niin kalliita, mutta ei tuota rahaa ole ihan kamalasti ylimääräistä. Ihanaa vain kun löytää kivan tyttömäisiä vaatteita lapselle, ja olen tykästynyt miltä tuo 100% orgaaninen puuvilla tuntuu kankaana. Kivan näköisiä vaatteita, joita on kiva hipelöidä. :D