Moonflower, mulla kans terkka sano ettei tarttis tulla lainkaan painoa, maksimissaan se 3kg koko raskausaikana. Mut käski olla ottamatta stressiä!
Pitkään haukkosin henkeä ja miehelle itkin pahaa oloa.
Nyt kuitenkin rv 23+0 ja painoa ei oo tullu yhtään lisää. En oo laihduttanut, en oo liikkunut paljon. Syönyt herkkujakin ehkä liikaakin. Ei sitä ole vaan tullut :D joka viikko jaksan olla tyytyväinen kun painoa ei ole tullut esimerkiksi 10 kg tähän mennessä.
Mä painoin ennen 85kg ja 1. Nlassa 86kg. Sit paino tippu 82,6kg ja nousi taas 84,9kg. Silloin terkka sano et "sulla on vähän paino noussut.. Mut ei se haittaa kun on vielä alle ekan mittauksen täällä". Ajattelin et voi luoja, "älä ota stressiä". Nyt oon vaan päättänyt katsoa mitä suuhun laitan ja seuraan viikottain painoa et heti kun alkaa tulla, täytyy jotain tehdä. Koin tuon tilanteen niin ahdistavaksi.