Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari

Kai punajuuret ja maustekurkutki lasketaan mukaan, välillä tulee kausia että niitäki pitäis saaha :Ddd Mietin vaa ruokia, että mihin ketsuppi sopis ja tekis mieli suoraan pullosta kaataa suuhun
Ja suklaata saatava joka päiväää :arghh: Enkä ennen oo kummankaan ylinystävä ollut, mutta nyttten Eiköös noitten lakujen ja salmiakkien vaikutuksia oo tutkittu ja tulosten perusteella laitettu kielletyiks.. ne on mun lemppari karkkeja enkä muusta oikeen ees välitä ja mulla oottaakin tuolla kaapissa jo synnäriä varten pussillinen salmiakki apinoita :D niin ootti viimekskin :DMulle oli uusi juttu että salmiakki ja laku on pannassa? yli kymmenen vuotta sitten ei ollut ja söinkin sitä paljon raskauden aikana. Mietinkin että miksi nollatoletanssi sillä onhan naiset ennenkin sitä syönyt jos RR on ees suht kunnossa. Ja muutenkin tulee jatkuvasti uusia suosituksia kaikenlaisten eteen.
Mä nyt oon mutustellut näitä kiellettyjä....

Jatkuvasti tehdään uusia tutkimuksia ja tieto vaaroista lisääntyy. Tässä on linkki Hesarin artikkeliin lakusta ja salmiakista:
"Suosituksen perusteissa todetaan, että lakritsin sisältämän glykyrritsiinin turvallisesta käyttömäärästä ei ole tietoa: ”Korkea glykyrritsiinipitoisuus nostaa verenpainetta, lisää turvotusta, voi aiheuttaa keskenmenovaaran ja on mahdollisesti yhteydessä lapsen kehityshäiriöihin.” "
http://www.hs.fi/m/ruoka/a1453349152208
uuuun paaaaljon synnytyksen jälkeen lakuu ja salmiakkiii ❤