Kun on paha olla

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Vargynja
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
@Emp minä en tiedä mistä toiset tuon huolettomuutensa repivät. Itsekin olen huolestuneempaa sorttia. 🫣 Vuotaako ne letkut liitoksista? Niihin saa helposti laitettua sellaista tiivistysteippiä kierteiden väliin. Letkun puolestaan suattaapi nopeasti korjata väliaikaisesti ihan teipillä, kunnes saa uuden. Jos haluat ottaa asian omiin käsiisi. 😄
 
Koko ajan ärtynyt olo ja kaikki ottaa päähän ilman syytäkin! Tätä on jo jatkunut useampi viikko, alkaa jo itseäkin mietityttää onko enää normaalia. Toisaalta muistelisin että voi liittyä imetysmäärien vähenemiseen ja oman hormonitoiminnan käynnistymiseen. Ärsyttää kyllä sekin että kuukautiskierto ei ala vaan sahaa vähän koko ajan ikään kuin yrittäisi ovuloida mutta ilmeisesti epäonnistuu aina kun vuotoa ei kuulu.

Ja superärsytys liittyy esikoiseen, yhteys pätkii nyt pahasti alkavassa eskariuhmassa (+nepsy). Mun sietokynnys kaikenlaiselle pelleilylle on ihan nolla ja musta tuntuu että jokaisesta asiasta saa vääntää, niistä perusasioista etenkin. Just nyt on usko koetuksella että hänestä kasvaa vielä kunnon ihminen, vaikka tiedätkin että tämäkin on vain se kuuluisa vaihe. Juuri nyt vain tuntuu ihan ylitsepääsemättömän vaikealta olla rakentava ja yhteydenhaluinen kasvattaja.
 
Kun väsyy tarpeeksi, alkaa monella kiukuttaa. Uupumus tekee pahaa iloiselle ja onnelliselle ihmiselle.
Mulla on tutkittu ja poissuljettu vakavia sairauksia pois ja pelkään, että kuitataan stressillä ja mt-ongelmina.
 
Takaisin
Top