Zipa
Vauhtiin päässyt keskustelija
Meillä on pieni Havannankoira joka urhoollisesti on alkanut minua "suojelemaan" vaikka on ihan toivoton lapanen luonteeltaan
se seuraa joka paikkaan, juoksee heti väliin jos vieras koira tulee lähelle ja tututkin koirat saa saman kohtelun jos tulevat liian vauhdilla mua kohti.
Sitten tapahtu yks outo tapaus lenkillä jossa vastaan tuli tuttu naapurin koira jonka kanssa ennenkin treffattu ja vähän leikitty, niin nyt tää koira hyökkäs aivan suoraan mun koiran päälle kun omistaja päästi vapaaksi
onneks oma oli ihan siinä jalkojen juuressa että sain tämän toisen koiran nostettua pois sen päältä heti ettei mitään ehtinyt käydä mitta ihmetyttää moinen! Voiko se johtua tästä mun raskaudesta? Että se yritti omia mua mun "laumasta" ?
se seuraa joka paikkaan, juoksee heti väliin jos vieras koira tulee lähelle ja tututkin koirat saa saman kohtelun jos tulevat liian vauhdilla mua kohti.Sitten tapahtu yks outo tapaus lenkillä jossa vastaan tuli tuttu naapurin koira jonka kanssa ennenkin treffattu ja vähän leikitty, niin nyt tää koira hyökkäs aivan suoraan mun koiran päälle kun omistaja päästi vapaaksi
onneks oma oli ihan siinä jalkojen juuressa että sain tämän toisen koiran nostettua pois sen päältä heti ettei mitään ehtinyt käydä mitta ihmetyttää moinen! Voiko se johtua tästä mun raskaudesta? Että se yritti omia mua mun "laumasta" ?
Siksi juuri sen kohdalla vähän jännittääkin miten suhtautuu vauvaan. Nuorempi ranskis on niin vauhdikas hömppä että tuskin edes huomaa tulokasta. Muiden vaivoihin ovat suhtautuneet onneksi oikein hyvin
Vaavi kun kasvaa niin täytyy mukavilla tarinoilla yhdessä muistella tätä vallatonta hörökorvaa. Ehkä vielä jonakin päivänä uusi nelijalkainen tulokas. Lenkkiseuraa kaipaisi kyllä kovasti!