Kesäkohtaaminen, eli vauvamiitti :)

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Dangel
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Kuinka monta meitä nyt olisi tulossa? Tietää vähän syötävien kanssa :)
Sain kahdeksan äitiä? Päivitin tuon alun listaa. Eihän jäänyt ketään puuttumaan?
 
Muokattu viimeksi:
Kyllä se nyt pahasti näyttää siltä, että tulee vettä huomenna. Mennäänkö mututuntumalla et katotaan sitten huomenna paikanpäällä mitä tehdään? :)
 
No niinpä näyttää!! Siinä mielessä voisi viimeistään aamulla päättää mitä tehdään, että ei turhaa roudaa ruokia ja vilttiä mukaan ;)


Sent from my iPad using Vau Foorumi
 
Mäkin mietin, että en kyllä viittis roudaa varsinkaan leivonnaisia turhaan mukana... :S Tosin mulla on nyt tässä vähän säätämistä tulemisen kanssa, yritän kyllä, mutta en välttämätä pääse.
 
Voi että reginaveritas! Toivottavasti pääset!! Mä joudun tässä kiireiden takia oikaseen sen verran että pitsasista tulee pitsan paloja :D


Sent from my iPhone using Vau Foorumi mobile app
 
Mulla täällä kans semmosta säätämistä ja flunssaa pukkaa (mulle).. että on ihan pakko ny perua tuleminen. Tosi tylsää! Mutta oon hengessä mukana ihan varppina :Heartred
 
mikäs olis sellane aika et kui kaua ootellaan porukkaa paikalle? :)
 
Wilmuska, pikaista paranemista! Ja harmi kun et pääse paikalle! Täällä toinen pitsa juuri uunissa, toinen ilman auraa jo valmiina :) mulla on tää foorumi puhelimessa, eli pääsen paikan päälläkin tarkastamaan tämän ketjun. Ilmoitelkaa siis tänne jos ette pääse :) ja olisiko 12.40 asti odottelua?


Sent from my iPad using Vau Foorumi
 
Kyllä mulla nyt näyttää jäävän väliin tämä. :( Olis ollut niin kiva nähdä teidät kaikki <3
 
Harmi Wilmuska ja ReginaVeritas. Mutta ehkä onnistutaan myöhemmin järkkäämään uutta tapaamista. :)

12.40 tai 12.45 on varmaankin ihan ok. Ja jos joku myöhästyy pahemmin, niin laittaa viestiä tähän ketjuun, tarkistetaan Dangelin kännykästä. :)

Muutaman paremman näköisen piirakan palasen sain jemmattua pakkaseen, eli ne tulossa (ei nekään mitään hienoja tosin :p). Voisin kattella myös paperimukeja mukaan, niitä kun pitäisi olla kaapissa. Toiko kukaan muuten juotavaa?


Mutta sadekuuroja tosiaan näyttää..

http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/tampere

Ehkä pitäis aamulla sopia täällä miten tehdään? Mihin aikaan porukkaa lähtee kotoaan? Onko ysin aikaan vielä sopiva aika päättää?
 
Joo, eikö ysiltä vielä kaikki tarkistele täältä...ja mä nyt otan jokatapauksessa ne muffinssit mukaan, syödään sitte missä syödään niitä ;) Hui, jännittävää :) :) Niin joo, tuo juomapuoli??
 
Ysi kuulostaa hyvältä! :) ostin varun vuoksi pienen limun ja vissyn kaupasta, kun pohdin että onkohan ollut puhetta juomista :D harmi kun reginaveritaskaan ei pääse :/ järkätään syksyllä uusi tapaaminen!


Sent from my iPad using Vau Foorumi
 
:( tosi kurja homma kyllä! Mutta vielä me ehditään näkemään <3


Sent from my iPad using Vau Foorumi
 
Säätiedotuksen mukaan on pisarat poistunut.. Mitäs tehdään? Eihän tuo mikään paras ilma piknikille ole, mutta ei sentään sada.. Piknik, vai jotain muuta?
 
Muokattu viimeksi:
Onkohan tommonen 15-17 muuten liian kylmä piknikille? Maa hohkaa kymyyttä jne..
 
Takaisin
Top