Elokuisten plussatestien kuvia

Kiitos ❤️ Aiemmat menetykset varmaankin saa tällaisen reaktion itsessä aikaan. Heti kun kipu alkoi, ajattelin että tää oli tässä. Nyt taas vähän toivo pilkahti, kun aamun testi näytti paremmalta, joten katsotaan 😊

On tää oudon näköinen testikasa. Miten voikin noin vaihdella. Hyvin taas kertoo siitä ettei todellakaan kannata testata näin paljon 😅 Nyt koitan huomenna pitää itseni erossa testeistä, seuraava vasta ylihuomenna…

View attachment 128855
Mulla oli myös haalentumista ja sit vahvistui. Onko sulla mahdollista et ois ollut kaksi alkiota joista toinen ois lopettanut kehittymisen? Itselläni oli siis kaksi johtofollia, eli kun dpo 9 ja 10 oli aivan liian vahvat päiviin nöhden, ja dpo 11 sitten haaleampi (mutta jatkoi sit vahvistumista) -> ajattelin että siellä olis ollut kaksi kaveria alunperin joista toinen jatkaa yhä matkaa.
 
@Däumeline niinhän se on joo. Koitetaan pysyä optimistisina 😊❤️ Mietin myös tota, että voisko tää kipu johtua siitä että edellisen raskauden myötä asiat vähän on muuttuneet. Toivotaan niin!

@Kaakkuri voisi olla mahdollista! 🤔 Tää oli luomuplussa enkä siis tiedä, oliko useampi johtofolli. Koskaan hoitojen aikana ei kyllä ollut… Mutta oma äiti on kaksonen, eli periaatteessa kohonneet todennäköisyydet löytyy. Sun tapauksessa kuulostaa kyllä siltä että olisi käynyt just noin, kuin arveletkin.
 
Viime viikkoinen dpo 12 oksennus ja dpo 13 testaus riitti mulle varmistamaan asian. Yllättävän vahva viiva jo tässä vaiheessa, esikoiseen verrattuna ainakin, josta noin vahvan viivan sain paaaljon myöhemmin.. tosin näyttää testikin menneen jo vanhaksi :No Evil Monkey:

IMG_6299.jpeg
 
Kuvassa yllä eilinen testi (dpo14 / rv 4+4), tän päivän liuska alla eli dpo15 / rv 4+6. Tummumisen puute huolestuttaa, toki vasta kaks liuskaa tehty noiden herkkien tikkujen jälkeen. Ja virtsa oli kyllä tosi laimeeta kun tuli illalla juotua vettä tolkuttomasti 😹 illasta varmaan pitää mielenrauhan takia kattoa uudelleen muutaman tunnin rakkoajalla.View attachment 128848
Tänään illasta 3h pidätyksellä PC! Oon tyytyväinen♥️IMG_6939.jpeg
 
Täältäkin tullaan varovaisesti kurkkaamaan jo tälle puolen, kun elokuisiin ehtisi vielä😅

Aamun saldoa dpo 10. En ollut ajatellut jatkaa testailua, mutta tää ketju innostaa kyllä seuraamaan vahvistumista.
 

Liitteet

  • IMG_7932.jpeg
    IMG_7932.jpeg
    1.5 MB · Katsottu: 35
Täältäkin tullaan varovaisesti kurkkaamaan jo tälle puolen, kun elokuisiin ehtisi vielä😅

Aamun saldoa dpo 10. En ollut ajatellut jatkaa testailua, mutta tää ketju innostaa kyllä seuraamaan vahvistumista.
Ehdottomasti otamme vastaan kuvia jatkotestailujen vahvistumisista! 😍

Tervetuloa joukkoon! 🙏🤍 Ja onnea plussasta!
 
IMG_20231221_123928_edit_1540730086036250.jpg
Tänään lähti viimeinen testi käyttöön.. dpo12-20 janassa kuvassa. En jaksa enää hakea uusia testejä. Uskon olevani raskaana. 😅❤️❤️ Tyytyväinen viivan vahvistumiseen. Vähän heikko valo jouluvalojen loisteessa mutta ei käy epäselväksi että kaksi viivaa on! 😃 Huomenna rv 5+0!
 
Täältä inspiroituneena pakkohan tää seuraaminen oli alottaa🙈 Tässähän riittää vielä monelle päivälle seurattavaa (toivottavasti) ainakin näillä RFSU:n testeillä😃View attachment 129019
Vautsi, hienoa vahvistumista päivittäin! Ei kannata pelästyä jos joku päivä ei olekaan yhtään vahvisunut (tai testi näyttää jopa himpun haaleampaa). Pääasia että trendi isossa kuvassa on vahvistumaan päin, riippumatta yksittäisistä hailakammista päivistä mahdollisesti välissä. 🙂 Onnea ihanasta positiivisesta tuloksesta!
 
Vautsi, hienoa vahvistumista päivittäin! Ei kannata pelästyä jos joku päivä ei olekaan yhtään vahvisunut (tai testi näyttää jopa himpun haaleampaa). Pääasia että trendi isossa kuvassa on vahvistumaan päin, riippumatta yksittäisistä hailakammista päivistä mahdollisesti välissä. 🙂 Onnea ihanasta positiivisesta tuloksesta!
Kiitos ja niinhän se on, välillä sen huomaa aina vasta tosiaan seuraavana päivänä että kyllähän ne viivat on vahvistuneet😊
 
Takaisin
Top