Mulla tulee pari tippaa maitoa jos vähän puristaa, toisessa tississä se on vähän piukemmassa.. mulla oli siinä lävistys ja nyt jännään että onko arpeutunut..
Supistukset on kivuttomia vatsan kovettumia, menkkamaista kipua, viiltävää tunnetta, selän särkyä, painetta, riippuu supistuksesta :D
Pari viikkoa sitten vielä kun kävelin koirien kanssa niin supisti kunnolla ja piti himmata mut nyt ku on lupa olla himmaamatta niin vaikka menen vähän vauhdikkaamminkin niin ei mitään.. :s
Tiistaina mäki meen lääkäriin.. mä en kyl odota yhtään kun se on niin hissukka lääkäri et oikee ärsyttää. Mä kyseenalaistin viimeksikin sfmittaus tavan ja vasta sitten tuli järkevämmät tulokset... sairasloma diagnoosit on ollu mitä kummallisempia.. mahtaako synnytystapa-arviokaan tulla kunnolla tehtyä.. no, mä vaan en tykkää kun jää epävarma olo lääkäristä kenen pitäisi tietää asiat paremmin kun mun.