Ei tää voi olla näin vaikeeta!

Hileinen, hassua miten käytännöt vaihtelee! Meillä taas on se virallinen info vasta ensi viikolla mutta sain jo lääkereseptit ja lyhyen infon :D

Gatusa, toivottasti pääsette naimisiin! :)

Enni, juu odotan innolla huomista. :) edellisestä kampaajakäynnistä on useampi vuosi :D harvinaista herkkua :)
 
Mulla tänää pari kertaa tullu mieliala vaihteluita, mut voi olla et nälkä on vaikuttanu asiaan. Nyt kumminki tuli tää fiilis ei ollu tääkään kierto meidän:(

En vaan jaksaisi enää yhtään uutta kiertoa. Seuraava oli meinaan #44
 
Larissa eiii! Kun vasta 21.pv eli yli viikon päästä :( kauheeta odotella vaan varsinkaan kun ei ole mitään tuntemuksia että olisi raskaana!
 
Minni, voi hitsi! Joudut yli viikon vielä oottelemaan. :/ koita olla rauhassa! Sulla on menkat jo 7 viikkoa myöhässä, sehän se tärkein raskauden oire on ;) Kyllä sinä raskaana olet ja aiemmissa ultrissa kaikki on ollut ok :) Asiat menee niin kuin menee ja me ei voida niihin vaikuttaa mitenkään. Nauti siis raskaudesta ja usko että sun kroppa tietää mitä tekee :)
 
Voimia Hileinen!

Gatusa : jospa saisit virkatodistuksen äitisi kautta!

Mymmelisti : halaus!

♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡

Kävin tänään kampaajalla. Kyllä se vaan virkistää mieltä ja kehoa ja ennenkaikkea ulkonäköä :D jopa kävin yskimättä lenkillä. Näköjään 1 kk meni flunssasta toipumiseen. Luulin jo olevani pysyvästi sairas. :)
 
Murkku, ihan upeeeta et hommat alkaa edistyy !!! :)

Hileiselle halaus <3

Minni, rauhallisin mielin vaan ultraan, kaikki on varmasti edelleenki hienosti! :)

Nyt loistavaa kevättä kaikille :)

Ketkäs olis testailemassa lähiaikoina? ;)

Larissalla hienot viivat jo. Hyvä jos ruokavaliomuutos jeesiny jo kipujen kanssa!
Mä oon sun kiertokaveris nyt ;) meil tallettelut pitäis alotella mut ollaan ihan eriaikoihin oltu kotona.
Onneks mulla pidempi kierto ni ei vielä hätää pitäis olla :)

raskausuutisia vaa satelee lähipiirissä, mutta ei auta ku pitää pää pystyssä ja toivoa, että meidänkin vuoro pian tulisi!

Meritähti kp 10/30
 
Mymmelisti, halaus, voi kumpa! <3

On: täällä vaihtui uusi kierto. Eli nyt mennään yhdellä luomukierrolla. Ja seuraavassa kierrossa pääsen sitten aukkariin :)

Muurahainen kp 1/29, yk 26
 
Muokattu viimeksi:
Larissa : ei tullu suurta muutosta. Leikattiin huonot pois ja värjättiin juurikasvu pois. Muutos se on pienikin muutos kun niin harvoin käyn kampaajalla :)

Muurahainen : pahoittelut vuodosta mutta pääset nyt äkillimmin aukkariin.
 
Voi Muurahainen, pahoittelut uudesta kierrosta mutta hienoja uutisia uusia hoitoja ajatellen. Hyvä hyvä!! Pikaista plussaa nyt. +++++++++++

Larissalla kohta o-plussa. Tulee kyllä huisin aikaisin. Itsellä oli lähempänä kp20... Tai ei ollenkaan. Teille nyt tallettelut kuntoon. Varmaan sanomattakin selvää ;) <3

Hileinen, pahoittelut. :( Onneksi hoidot siintää edessä. <3 Halaus!

Mymmelisti, onpa jännnäääääää! Testiä kehiin. <3 :)

Kevättä rinnoissa ja sukusoluissa vipinää!!! Plussatuulia kaikille :)

Maggie rv 16+0 <3
 
Mullakin piti olla kampaaja alkuviikosta, mutta kampaajani sairastui. Tai aika oli hänen harjoittelijalleen, mutta harjoittelijahan ei ole töissä jos yrittäjä ei ole. Olis ollu tehohoito ja leikkaus. Kovasti tekis mieleni värjätä, mutta oon aatellu kasvattaa oman värin takaisin. Tosin en tiedä kuinka kauan jaksaisin sitä katsella, kun se on just semmonen tuhkanvaalea, eli talvella mitäänsanomattoman vaalea tai maantienvärinen, kesällä auringon haalistaessa vaalea...oma väri on koko tukassa ollut viimeksi 90-luvulla. Pari vuotta oon käyttänyt kasvivärejä ja synteettisiin en enää palaa, vaikka kovasti mieli tekisikin niitä violetteja ym. joita kasviväreillä ei saa aikaiseksi.

Toisaalta tekis mieli ottaa jotain nappeja nyt raskautumisen tueksi, mutta sit taas... ja tosiaan IVF pelottaa koska se kajoaa "liikaa" omaan hormonitoimintaan ja pelkää että sekoittaa entisestään.
 
Törkeä omanapa: Olipas mielenkiintoinen puhelu heti aamusta! Soittivat Kys:ltä verikokeen tuloksia, että endoa merkkaavan kokeen tulos oli huolestuttavan ylhäällä. Haluavat, että otan ensi kierron ajaksi e-pillerit tai muun hormonaalisen ehkäisyn käyttöön, jos tästä kierrosta ei plussaa tule. Aika shokki, mutta sillä saataisiin parannettua kropan tulehdustilaa ennen ivf:ää. Eli näin tehdään! Eipä ne meidän luomu mahikset varmaan kummoiset ole, joten kuulostaa ihan järkevältä. Ja olisipa yksi kivuton kierto :) hullu ajatus vaan, että yli 1,5 vuotta oltu ilman ehkäisyä ja nyt se pitää ottaa takaisin, jotta lapsen saamisen mahdollisuudet paranee...

O-testi näyttää tältä eli pitänee yrittää miestä vielä tänään kellistää ;)

ImageUploadedByVau Foorumi1457593862.090819.jpg


Larissa kp 11, yk 21 (vai enemmän? en pysy enää laskuissa)
 
Muokattu viimeksi:
Murkulle piti sanoa pahoittelut menkoista :/ mutta onneksi aukkari ja clomit siintää lähitulevaisuudessa!

Maggie, ihanaa kun jaksat kommentoida :) luin sun kuulumiset yksi päivä ja kiva kuulla että siellä sujuu raskaus mallikkaasti. Ja voi kun oot jo pitkällä! Juurihan sie plussasit! :D

Diabolicat, mulla sen sijaan on suurin osa hiuksista omaa hiirenharmaan vaaleaa :D Tykkään ja ei tartte juurikasvua katella ;) oman värin aion tänäänkin pitää, mutta pyydän latvoihin jotain muutosta. Saitko uutta kampaaja-aikaa kun aiempi peruuntui?
 
Larissa ompas jännä että pitää tosiaan ehkäisy ottaa käyttöön, toivotaan että tämä kierto olis teidän eikä siihen tarvittisi mennä ;) tai mitäpä ei lapsen vuoksi tekisi, toivottavasti viimeistään ifv tuo tuloksen ♡

Murkku pahoittelut menkoista, toivotaan luomuihmettä tai hyviä tuloksia aukkarista ;)

Maggie pitkällä jo, pian onki jo rakenneultra! ♡
 
Larissa; Oho, aika hassu juttu. Mutta kuulostaa hyvältä, että välillä ees yksi kivuton kierto :)

Muurahainen; Pahoittelut menkoista, hienoa että pääset tutkimukseen jo kohta :) Tiedätkö etukäteen mitä siellä tehdään?

Omia kuulumisia; Nyt on aika varattu gynelle tarkastukseen/tutkimukseen. Kerron samalla meidän yrityksestä, jos hän sitten sanoo mielipiteensä onko vielä aihetta lähteä tutkimaan asiaa tarkemmin vai ei. Jännittää kamalasti jo nyt, toisaalta helpottaa, että kuulee jonkun ammattilaisen mielipiteen:shy: Meni varmaan tunti etsiessä, missä täällä edes on semmonen paikka, kun aikasemmin pillerien haun yhteydessä käyny neuvolassa tarkastuksessa:grin Oon tosi paha jännittäjä muutenkin, ja jos vielä on joku vähän harvinaisempi asia/meno, niin huh :nailbiting:

Missä se aurinko nyt viipyy, eikö tällä viikolla pitänyt olla lämmintä ja aurinkoa koko loppuviikko?! :mad:
 
Takaisin
Top