Mä treenasin esikoisen aikaan salilla ja ryhmäliikuntatunneilla, mut se jäi jossain 6. kuulla muistaakseni. Synnytyksen jälkeen koitin palata salitreenin pariin, mut vauvavuosi ja taaperoaikakin oli niin rankkaa huonosti nukkuvan lapsen kanssa ettei vaan ollut energiaa käydä. Enkä oo saanut löydettyä motivaatiota aloittaa uudestaan. Nyt pitäis kyllä edes vähän aktivoitua, kun liikunta koostuu lähinnä hyötyliikunnasta ja kävelylenkeistä, hyvä lihaskunto on muisto vaan
Olikos vatsalihastreenit kielletty jo heti alkuraskaudesta vai muistanko väärin?
oon koittanut vähän venytellä ja tehdä pientä lihaskuntoa, mutta ihan olematonta se on ollut. Oiskohan uinti hyvä sitten kun pääsee tästä pukluolosta toivottavasti jossain kohtaa yli.
Kuntosaleja on tullut sponssattu kk korteilla kerran jos toisenkin. Nyt jotenkin odottaa, että kun tämä raskaus saadaan maaliin, että sitten "laitan itseni kuntoon",koska suunnitelmissa ei näillänäkymin ole enempää lapsia.