Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Meillä esikoinen syntyi 12/18 eli, jos ja kun heinäkuinen syntyy, niin meillä on kaksi alle 2v lastavauvavuosi ei ole ollut mitenkään supernautinnollista huonosti nukkuvan vauvan kanssa, niin oltiin molemmat miehen kanssa sitä mieltä, että mieluummin lyhyellä aikavälillä toinen lapsi saa tulla, ettei tarvii sit joskus monen vuoden päästä kokea uudestaan vauvavuoden ihanuuksia ja kurjuuksia. Ajateltiin, muutenkin, että "hoitaa" lapset nyt alta pois niin pääsee sitten täysillä nauttimaan perhearjesta ja keskittyä uran luomiseen. Ja onhan pienellä ikäerolla olevilla sisaruksilla myös seuraa toisistaan :)
Mä nautin vauvavuodesta (ja nyt tästä pikku taaperosta) tosi paljon ja koen, että energiaa ja käsiä riittää mainiosti toisenkin hoitamiseen.
Itse mietin, että yrittäiskö sitten vielä kaveria tälle jossain vaiheessa, koska kyllähän se sisarustaan varmasti tulee rakastaan
Ihan varmasti nyt tuuleekin varsinainen koliikkihirmu joka ulvoo yöt läpeensä.Missä vaiheessa te olette kertoneet tulevalle/tuleville isosisaruksille vauvasta? Mä haluaisin kertoa ensimmäisenä tytölle ettei kuule sivulauseessa muilta, mutta jotenkin ei halua liian aikaisin. Tyttö.on kumminkin pian 4v ja ymmärtää paljon, mutta kuitenkin vielä sen verran pieni ettei ymmärrä kaikkea..
eli toisin sanoen kerrotaan kun ollaan varmoilla viikoilla ja sen voi kuuluttaa koko naapurustolle 