No oonNoo riippuu mun mielest siitä mitä sillä digillä ”hakee”, raskaanahan sä ilmiselvästi ainakin oot![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
No oonNoo riippuu mun mielest siitä mitä sillä digillä ”hakee”, raskaanahan sä ilmiselvästi ainakin oot![]()
Oisko ollu jotenkin niin, että n. 4+0 eteenpäin ois 2-3 ja 5- ois se 3+ tjt. Mutta ei niihinkään voi ihan sokeesti luottaaNo oonemmä tiiä, ehkä henkistä varmistusta hcg noususta..
mut ehkä kuitenki noi vahvistuvat viivat pc antaa varmuutta enemmän
![]()
Onhan se aika yleistäkin et tärppää nopsaan uudelleen, varsinkin kun mennyt noinkin alussa keskenNo joo, ei voikkaanjotenki tuntuu vaa nii epätodelliselta et näi nopeeta nappas uusiks km jälkee. Ei ollu ku yhet menkat tyhjentymise jälkee
Siks ehkä en osaa uskoa vieläkää![]()
Itekki ollu tosi luottavainen vaikkei viel osaakkaa ehkä uskoa 100% (tiedän, ristiriitaista)Onhan se aika yleistäkin et tärppää nopsaan uudelleen, varsinkin kun mennyt noinkin alussa kesken
Musta on erityisen ihanaa olla raskaana nyt uudelleenjotenkin jännästi tuntuu et ihan ku keskenmenoa ei ois ollu ollenkaan
eikä oo kyllä mitään pelkoja tai epävarmuuksia noussu pintaan tän parin päivän aikana ku mietin et mitenkä uuteen raskauteen mahtaa uskaltaa luottaa, mut so far hyvin näköjään
![]()
Kuulostaa hyvältäItekki ollu tosi luottavainen vaikkei viel osaakkaa ehkä uskoa 100% (tiedän, ristiriitaista)aion kyl luottaa tähä raskauteen ja nauttia tästä
Mehän oltii siel ulkonailla lokakuun alussa nii tää on salamatkustaja siltä reissulta.se oli kyl stressitön ja tarpeeseen tullu reissu kyl. !
Aiotkos varhaisultraan?![]()
Tänää tai viimestää huomen pitäs alkaa flo ja p.c. MukaanOnkos muilla jo menkat myöhässä? Mulla pitäis alkaa vasta huomenna, eli ajoissa ollaan liikenteessä![]()
Täälla ensimmäistä odotetaan ! Yksi keskenmeno takana elokuun lopulta, eli yhet menkat kerkes välissä olla ennen tätä plussaaTäällä turvottaa ja väsyttää. Kunnon pallomaha, etenkin syömisen jälkeen. Joko saa mennä nukkumaan?![]()
Joo enköhän minäkin käy varhaisultrassa jossain vaiheessa. Oon edellisissäkin käynyt, ja ekassahan siellä (rv 7-8) havaittiin se kkm. Toisessa oli 6+0 (vastasi n. 2 pv isompaa eli n.6+2) kaikki hyvin ja esikoinen syntyi.
Nyt en muista, että olikos teillä ennestään lapsia?
Meillä on -21 syntynyt heinäkuinen. Taidankin olla ainoa meistä kolmesta joka ei tuolla vauvakuume-puolella ole kirjoitellut, olin enemmän lapsettomuuskeskusteluissa mukana.Täällä turvottaa ja väsyttää. Kunnon pallomaha, etenkin syömisen jälkeen. Joko saa mennä nukkumaan?![]()
Joo enköhän minäkin käy varhaisultrassa jossain vaiheessa. Oon edellisissäkin käynyt, ja ekassahan siellä (rv 7-8) havaittiin se kkm. Toisessa oli 6+0 (vastasi n. 2 pv isompaa eli n.6+2) kaikki hyvin ja esikoinen syntyi.
Nyt en muista, että olikos teillä ennestään lapsia?
Me mennää melkein samoissa. Itellä huomen 4+0Meillä on -21 syntynyt heinäkuinen. Taidankin olla ainoa meistä kolmesta joka ei tuolla vauvakuume-puolella ole kirjoitellut, olin enemmän lapsettomuuskeskusteluissa mukana.
Varhaisultra on nyt varattu, se on 14.11 jolloin 7+0. Kolme hitaasti etenevää viikkoa tiedossa sitä odotellessa.Onneksi esikoinen pitää arjessa vauhtia yllä, jospa ei liikoja ehtisi murehtia ja jännittää.
Onpa jännä muuten että tänne heinäkuisiin ei ole luotu niitä vakiokeskusteluja. Saisi nopeammin salaisen puolen auki kun niistä saataisiin viestejä kasaan.![]()
Joo siis meillä on lapsettomuushoidoilla alkanut tää raskaus ja samalla kun ilmoitin klinikalle tuloksen, varasivat ultranMe mennää melkein samoissa. Itellä huomen 4+0
Aij sä varasit jo ultranmillonhan sitä ite uskaltaisi ultran ja neuvolan varata
![]()
Tää alku menee kyllä niiiiiiin hitaasti ja vaikee keskittyy mihinkään paitsi tähänKuinkahan tän ajan sais kulumaan nopeamminnyt itellä menossa pidemmät vapaat ja tää aika tuntuu menevän nii sairaan hitaasti…
Töissä tulee kyllä hankaluuksia salata asiaa, kun siellä ruukaan käydä tosi tiheesti kessulla ja ny en sitte käykkää. Uskon et porukka tajuu heti, vaikkeivat välttämättä asiasta kysele![]()
No jep, tuntuu ihan ku ei elämäs ny ois muutaTää alku menee kyllä niiiiiiin hitaasti ja vaikee keskittyy mihinkään paitsi tähän![]()