Se alkaa kohta jo olla käsillä :) En nyt muista lasketaanko tää jo viimeseks kolmannekseks ku on 27+0 ohitettu vai tuleeko se vasta viikon päästä. Jokatapauksessa kaikilla meistä varmasti joku paikka on tässä vaiheessa löystynyt, kipeenä tai jumissa. Mä löysin ihan mahtavat joogaohjeet ja aattelin et on pakko ite sitä ainakin kokeilla. Ohjeet on englanniks, mutta pelkät kuvatkin kertoo jo selkeästi asennosta. Eli tässäpä linkki teille kaikille viimeisen kolmanneksen joogaan :) :
http://www.kidspot.com.au/birth/gal...-yoga-to-make-you-drool-with-pleasure?image=1
http://www.kidspot.com.au/birth/gal...-yoga-to-make-you-drool-with-pleasure?image=1
Muuten raskausaika on alun pahoinvointia lukuunottamatta ollut ihanaa ja kaikki on mennyt hyvin. Harjotussupistuksia on ollu jo viikolta 20 lähtien niin, että joudun välillä hidastamaan tahtia, mutta lääkäri tutki kohdunkaulan ja kaikki oli kunnossa. 
vaatteet on kaikki ostettu miesten osastolta olevia säkkejä.... ja itekkin huomaan ton kömpelyyden ku enne pysty esim laittaa housut jalkaan seisten ja nyt ei jalka taivu!
Tosin en oo nähny sinne enää monee viikkoon. Varpaiden kynnet on hankalaa leikata täälläkii, mut kengät pystyn tarvittaessa sitomaa seisoenkii tosin seinään nojaen taiteilemalla. Nyt tuntuu et mahan kasvu on todella paljon hidastunu ja ympärysmittaa on viimesen kuukauden aikana tullu vaan 2-3cm vaik tuntuu et paino senku vaa nousee.