Nyt on ollu pari päivää taas aika raskasta. Eilen tyttö oli tissillä koko päivän. Imetin aina tunnin kerrallaan ja sitten maksimissaan tunnin väli ja taas tunniksi tissille. Senkin ajan mitä ei ollu tissillä itkeskeli eikä rauhottunu ollenkaan. Päivän aikana tyttö nukkui vissiin kaksi 15 minuutin pätkää.
Mulla on heränny nyt aika vahva epäily silent-refluksista, oireet ainakin täsmää aika hyvin. Kiinnitin huomiota ekaa kertaa varmaan viikko sitten siihen, että tyttö kitisee yöllä aikasempaa enemmän. Hamuaa tissiä, mutta sylkäsee sen melkein heti ulos ja sitten taas hamuaa takaisin. Nukkuessaan nieleskelee paljon ja pari kertaa oon nähny miten suuhun noussu puklua minkä sitten nielasee samantien alas. Nyt on alkanut myös päivällä imettäessä sylkemään tissiä ulos ja hamuilemaan heti takasin, venkoilee myös enemmän ja välillä rääkäisee lohduttomasti ja taas jatkaa imemistä. Selin makuulla ei viihdy juuri ollenkaan vaan täytyy pitää pystyssä. Viime yönä sain tytön nukkumaan pinniksessä pari puolentoista tunnin pätkää kun tungin tyynyn patjan alle niin, että tulee kunnolla pään puoli koholle.
Saatiin nyt ensi maanantaille neuvolalääkärille aika ja se sitten lähettää kotkaan jatko tutkimuksiin jos tarpeen. Yritin katsoa myös yksityiselle lastenlääkärille aikaa, mutta ekat ajat meni heinäkuun puoleen väliin. Ois nyt vaan kiva saada jotain helpotusta kun tällä hetkellä tyttö itkee hereillä ollessa lähes koko ajan ja rauhottuu vaan tissille. Mieki niin haluaisin, että tyttö olis tyytyväinen ja itekkin olis kiva saada nukuttua ja tehtyä päivällä muutakin kun imetettyä.