Uusien toivojat ja odottajat <3

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja saini
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Hei taas pitkästä aikaa! Eipä ole tullut kirjoiteltua vaikka välillä käynkin kurkkimassa teidän kuulumisia:) ensinnäkin onnea hurjasti kaikille uusille plussanneille!

Hurjaa miten toisilla alkaa olla synnytykseen valmistautuminen ajankohtaista, varsinkin kun oma tilanne on se että ei olla vielä edes aloitettu yrittämistä. Varsinaista ehkäisyä ei ole käytössä, mutta odotetun oviksen aikaan kuitenkin suojaudutaan. Fokus on tällä hetkellä sinne työelämään palaamisessa (toivottavasti) piakoin. Jospa sen jälkeen taloudellinen tilanne sallisi varsinaisen yrittämisen aloittamisen:)
 
Onnea nuppu!

Air, toivottavasti nyt tutkitaan kaikki tarpeellinen, melko kusipäistä suoraan sanoen jos ei tutkita ennen kun yrittänyt pudottaa painoa.
 
Ja siis tottakai painonpudotus olisi tässä tarkoituksena, mutta harmittaa vaan, jos vauvahaaveet tarvii vain sen takia laittaa jäähylle, ettei ennen sitä saisi asiaan helpotusta. Ehkä lääkäri tarkoitti vain lohduttaa, ettei ole mennyt nyt vielä niin pitkään ja toisaalta toppuutella, etten ainakaan mihinkään isomman luokan lapsettomuushoitoihin kinuaisi. Tiedostan kyllä, että yritystä takana suht vähän (syyskuulta) ja painonpudotuksella pystyn asiaa auttamaan. Tyhmää vaan olla lääkitystä saamatta, kun tietää munasarjoissa häikkää olevan. Kiitos tsempeistä, kyllä tää tästä :)
 
Tunne ihana masu:) voimia valvomiseen! Täällä tämmönen rv 25 masu <3
6f760b744b6256552c129d3bd6bffe11
 
Me käytiin tänään miehen kanssa 3/4D - ultrassa, haluttiin tässäkin raskaudessa käydä ja mentiin samaan paikkaan kuin esikoisesta ja vieläpä samalle kätilölle. :) Ihan pieneltä vauvalta näytti, varpaat, sormet, selkäranka, korvat, kasvon piirteet, kaikki näkyi niin selvästi. Siellä hän vilkutteli, piti välillä nenästä ja korvistaan kiinni, leikki napanuoralla, imi peukaloaan. :) Tämäkin poika on tietyt piirteet perinyt isältään ja näyttääkin ihan mieheltä, sama oli esikoisen kanssa. Saatiin paljon kuvia sekä videonpätkiä mukaan, nyt hyvillä mielin viikonlopun viettoon. :happy:

image.jpeg
 
Talvitintti, voih kun hän on söpö<3
Mä en oo kertaakaan käynyt 4D ultrassa... enpä taida käydä nytkään, varmaan tämäkin näyttää ihan siskoiltaan;)
 
No joo, tuo sama kyllä mullakin, että aikaisemmin pullahtaa maha esiin. Antaahan ne kudokset tietysti herkemmin periksi kun useampi raskaus takana :)
 
Mullakin pullahti masu tässä raskaudessa aikasemmin esille, mut omasta mielestä esikoisesta maha oli isompi tässä vaiheessa. Saa nähdä kuinka suurenee loppua kohti.
 
Takaisin
Top