Ultrakuulumiset (nt- ja rakenneultra)

Ultrassa käyty, kaikki hyvin:Heartred on vaan pienempi, vastaa viikkoja 11+2 (ois pitäny olla 12+1) joten laskettu aika vaihtu ja uudestaan ensi viikolla pitää mennä kun ei antanu mitata niskaturvotusta, ei millään suostunu kääntymään:grin
 
Eilen oli np-ultra ja tosiaan laskettu aika myöhästy toukokuun lopulta kesäkuun alkuun, mitä epäilinkin pitkän kierron vuoksi. Ultraamassa oli kokenut kätilö, joka opetti siinä samalla erikoistuvalle lääkärille ultraushommia. Oli musta kiva juttu se, että näin oli tilanne, koska kätilö siinä kertoili tosi tarkkaan kaikki jutut, esikoisen nt-ultrassa ultraaja ei paljoa höpissyt, perusjutut totesi.

Pikkunen oli aina tosi hankalassa asennossa tai käänsi aina selkänsä laitteelle, että crl-mitta oli tosi vaikea saada otettua. Saatiinpahan pitkän aikaa tuijotella uutta tulokasta. <3
Tänään ollut sitten sisuskalut muusina, kun möyhensi vatsan päältä oikein kunnolla.

Vaan kaikista parasta oli se, että sai varmuuden siitä, että kyllä siellä jotain on, kun on ollut niin oireettomia aikoja välillä, että on oikeesti vaivannut päätä välillä.
 
Meillä oli tänään ultra. Sykettä ei löytynyt ja sikiön koko vastasi rv 9, eli on mennyt kesken muutamaa viikkoa sitten. Poistun siis täältä.
 
Huiskis, todella paljon voimia sinulle ja miehellesi <3 ihan kauhea tilanne :(
 
Takaisin
Top