Tyttö vai poika? -arvausketju

Onnea kaikille raskautuneille nyt ensimmäisenä! :Heartpink:Heartblue

Odotan nyt kolmatta lasta. Ensimmäisestä olin varma, että odotan tyttöä ja tytön sainkin. Toista luulin raskauden erilaisuuden vuoksi pojaksi. Olin väärässä. Sain toisenkin prinsessan.
Tästä kolmannesta en osaa sanoa, en oikein ehtinyt tunnustella asiaa rauhassa ennenkuin kaikki ympärillä (yhtä lukuunottamatta) sanoivat, että tulossa on poika. Vuosia sitten näyssä sain kolmannen lapsen, mutta koska siitä on niin kauan en muista varmaksi oliko näyssä juuri poikalapsi, muistelisin, että oli... Jos saa toivoa, niin toivoisin kuitenkin kolmatta tyttöä. :grin Ehkä uuden edessä jännittää. Poikaan olen kuitenkin valmistautunut ja miettinyt millainen hän olisi, sekä ostanut jonkun verran enemmän väritykseltään poikalapselle paremmin istuvia vaatteita. Mun visiossa on sellainen pieni poika, joka kävelee polkua pitkin, samalla huitoen kepillä polun vieressä kasvavia vadelmapensaita. Yllään hänellä on vanhahtavaa kuosia olevat vaaleat housut ja ruskea paita, sekä päässä ihana isännän hattu.

Sanotaan nyt sitten, että veikkaan poikaa. Ru on 22 päivä. Toivottavasti saan silloin jotain tietää suuntaan tai toiseen. :)
 
Alussa en osannut sanoo, kumpi tulee. Nyt on poika olo, veikkaan 60% poikaa. Ru oli helmikuussa eikä haluttu ottaa selville kumpi tulee.
 
Poikaa veikkasin ja poika siellä heiluttteli keguleitaan ihan ensimmäisenä kun se ultraäänilaite siihen vatsalle meni. :grin

Edit. Ainiin, mulla on sit kanssa etuistukka.
 

Liitteet

  • 20160310_101259.jpg
    20160310_101259.jpg
    173.6 KB · Katsottu: 53
Muokattu viimeksi:
Vaikuttaa siltä, että mä oon ainoa, joka oli poikaveikkauksineen väärässä ja saa tytön :)
 
Ultrassa nähtiin tyttö. Olisin kyllä melkein hattuuni syönyt, jos olisi ollut poika, niin erilainen raskaus on ollut kuin pojan aikana.

Poika
pahoinvointi: ei lainkaan
päänsärky: ei
ruokaällötykset alussa: ei mitään
linea negra: tumma
tissit: kasvoivat lopussa vähän
seksuaalinen vireys nousi kovasti

Tyttö
pahoinvointi: viikolle 18 asti joka päivä
päänsärky: usein
ruokaällötykset alussa: kahvi, suklaa, kokis (yleensä tykkään)
linea negra: lähes olematon
tissit: kasvoivat jo alussa
vireys laski :/
 
Muokattu viimeksi:
Yxvaan / poika&tyttö (95%) / poika&tyttö / ?

Mun vahva tunne oli oikeassa kahden viikon takaisen ultran mukaan :).
 
pallokala/poika (95%)/poika/?
Tunne pojasta on ollut tosi vahva n. viikolta 8-10. En ole edes katsellut mitään tyttöjen mekkoja tms. ja traktoribodynkin hankin jo ennen ultraa :D. Mies vähän tuuletti ultran jälkeen. Oli kovasti toivonut poikaa ja saa nyt sitten leikkikaverin :).
 
Kaikki yhtä lukuunottamatta veikkasit poikaa, mutta :HeartpinkTYTTÖ:Heartpink on tulossa! :happy: Toiveeni toteutui! :wink

Mesiangervo/poika/tyttö/-


Muoks. Kaiken lisäksi *luulin* ostaneeni vaatteita enemmän pojalle. Hah! Kävin ison kasan vaatteita läpi ja kolme vaatetta + pipo oli pojalle. Huomattavasti enemmän oli pinkkiä, keltaista, violettia, punaista, vaaleanpunaisia haalateita ym... Alitajunta shoppaili tytölle koko ajan!
 
Muokattu viimeksi:
Takaisin
Top