Be ja Sohwia: Viivat on vahvistuneet!

Onnea!
Nougat: Onnea plussasta ja tarrasukkia pienelle mukaan.:)
Be: Hieno idea ilmoittaa uudesta raskaudesta.:)
Nennaa: Ärsyttävää, et jouduit turhaan ajamaan pitkän matkan ja vielä yövuoron jälkeen.

Hyvä kun sait uuden ajan.
Liliina: Ihana Totoro!:)
Beisla: Onnea ovisplussasta!:)
Anskunen: Kiva kuulla, et kaikin puolin kaikki ok. :)Toivotaan, että lääkitys alkaa tehoamaan pian ja oot plussa-aallossa mukana piakkoin.:)
Pepe, Nennaa, Minttulaku ja Mymmelisti: Mie toivon, että työ plussaatte! Plussapuhuri teille ja myös muille!



Unohtuko vielä joku, joka plussaa lähipäivinä?
VAROITUS! Nyt tulee marmatusta!
Täällä alko sit menkat ny illalla.

Aamulla alko selän jomotus ja menkkamaiset oireet ku kävin nukkumaan

.Ennen töihin lähtöä kävin wc:ssä ja ph-suojaan ol tullu ruskehtavaa vuotoa ja ny töis piti laittaa jo side varalle ku verta alko tulla vähäsen... Varmaan huomen on se kp 1.

Tekis mieli mennä peiton alle ku olla täällä töissä.

Harmittaa tosi, tosi paljon.

Jotenkin olin niin toiveikas tään kierron kaa, et nyt se tärppää ja ni siinä sitten kävi et tipuin sit korkeelta ja kovaa!!!
Nyt alkaa sit yk 4. Pelko on tuol takaraivossa, et meneekö tässä taas 1v 1 kk, ennenkuin plussa tulee.

Haluis niin kovasti, ettei tulis liian isoa ikäeroa pienimmän kaa. Anteeksi ku "purin sydäntä". Ottaa vaan niin päähän ja v________ on kova! Tarkotan tällä sitä ku täällä on monia, jotka on jo oottanu pitkään omaa pikkuista, ni ei miun tarviis tälleen marmattaa ku onhan miul jo kolme ihanaa lasta, mut silti niin toivoisimme vielä, että luoja soisi vauvan meillekkin vielä.
Nennaa: Ootko yövuorossa? Laittelehan viestiä, jos ehdit töitten lomassa.Mie lähen ny käymään toisella osastolla kahvitauolla.