Potutusketju

Mimimami tsemppiä oksentelun kans. Ei kyl oo helppoa!!!!! Toiv kohta alkaisit voida paremmin.
Bnt hyvä et asiat selvinneet. Ja mitä tohon sangolliseen vettä niskaan tulee niin luulen sen liittyvän ehkä ikään?? En nyt yhtään muista/tiedä, minkä ikäisiä te olette. Muistan itse ku oltiin "nuorempia", nyt ollaan 27 ja 32v. Niin tavattiin, kun mies oli 25, sillon sain myös minä vähän väliä vettä niskaani. Iän myötä rauhoittunut ja oppinut kunnioittamaan. Nykyään mies varovainen sanoissaan, tietää sen, että nyt se 10litraa vettä voi tulla minulta ;)
 
Kiitos Harmony! Ois ihana olla töissä, mutta oli pakko luovuttaa ja lompsia tänään lääkärille. Haluun vaan takaisin töihin ja takaisin mun mussukan kainaloon :smiley-angelic001.
 
Ärsyttää olla koko ajan jotenkin kipeä. Juuri kun kolmisen viikkoa sitten parantu edellisestä taudista niin taas kolottaa joka paikkaan, nenä vuotaa ja ääni lähtee.
 
Voi että ku v------aaaa!!! ku meijän 2v vaatii yöllä 10 kertaa pissille. Tää on uus juttu. Ja olisin tiukka jos meijän paskat seinät ei oli kuin pahvia. Hyvä ettei kuule, mitä naapurit puhuu keskenään. Niin huono äänieristys. Ja betoniseinät. Meijän makuuhuoneet on kiinni heijän makuuhuoneissa. No ei täs auta muu kuin pyytää naapureilta kärsivällisyyttä ja huudattaa sit pari yötä. Aargghhh mä oon ihan tööt. Sit ku esikko on ollut kiipee nyt viikon putkeen ja kuumeessa, niin ollaan oltu sisällä. Sehän sit tarkoittaa et kohta kiipeilee 2v seinille. Ja mies ei taas tajuu mistään mitään! V---uuuuu
 
Muokattu viimeksi:
Voi että mua sitten ottaa päähän naapurit! Pihapiirissä yhdessä asunnossa asuu noin 30-ikäinen pariskunta. Kokoajan ajavat autoaan talon eteen, pitävät sitä siinä käynnissä (eli käryttävät pakokaasulla pihapiiriä) ja kaiken lisäksi jättävät roskat etuoven viereen! Kerran lähdettiin koiran kanssa ulos niin roskapusseilla hääräs KOLME kissaa ja muutama varis odotteli kauempana vuoroaan apajille. Kaiken huippu että kun ajavat auton oven eteen niin mikseivät ota roskia mukaan kun lähdevät liikenteeseen kun ajavat roskisten ohi. Ja muutenkaan roskiksille ole pitkä matka. HUHHUH!
 
Mua ärsyttää seksittömyys!! Halut on kummallakin kuin hevosella, mut ei osu yhteen.

Mä haluaisin aamuisin, koska silloin olen virkeimmillään ja mies taas illalla. Iltaisin mä olen ihan zombi ja mies virkeä.

Päivällä en halua kun sitten haluaa maata muutenkin hetken ja sit taas väsyttää loppupäivän :(
 
Ottaa kyllä nyt aivoon.
Astianpesukone pamahti ja siinä sivussa löytyi ties kuinka vanha vesivahinko, prkl.
Tarkoittaa siis sitä, että minä olen tiskikone johonkin hamaan tulevaisuuteen.

Mitähän maksaa uusi keittiö? :)
Tämä nykyinen nyt on muutenkin ihan susi ja nätisti ilmaistuna pepulleen rakennettu. Luultavasti joku tee-se-itse tyyppi ollut asialla, kun remontista ei ole talon virallisissa paperessa mitään mainintaa.
 
on mulla nyt aika pikkumainen potutus aihe mutta mulle tuli postissa i phone 6 ja kukaan mun 4 ystävästä ei voinut kertoa jolla on myös i phone että vanha sim kortti ei käy siihen puhelimeen vaan pitää käydä liikkeestä hakemassa uusi$!/!/@/@^@^&@ arvatkaa kerkesinkö kun kaikki menee 5 kiinni
 
Huh, viikon saikun jälkeen taas töihin. Ja miten innoissani ja itsevarma taas olinkaan. Ja työpäivän jälkeen olo oli taas aivan karmea. Hitsi miksei tää vois vaan jo helpottaa. Haluan saada voimani takaisin.

Mä niin toivon että voisin palata töihin eikä tarttis enää saikutella. Toisaalta mä toivon, että voisin vaan maata himassa ja kattella kasvavaa masua, olla vaan ihan rauhassa omissa oloissa. Syödä ja juoda mehuja ja smuutieita. Toi rasitus vaan väsyttää ja väsymys saa aikaan huonovointisuutta, huonovointisuus etomista ja ruokahalun puutetta ja oravanpyörä on valmis :((
 
Minnuu potuttaa tää jatkuva ketutus josta syytän hormoneita :angry4 Olen tällä viikolla kiukutellut ainakin, muskarin vetäjälle, lapsilleni, miehelleni, äidilleni, äitini miehelle, äitini koirille, kavereilleni, kissoilleni, perhekerhon vetäjälle, kaupan muutamalle myyjälle, ja jälkeenpäin ajateltuna kaikki muu on hävettänyt paitsi välillä miehelleni kiukuttelu, joka on mielestäni toisinaan ollut aiheellista.
Ja pääni sisällä saan koko ajan käydä tahtojen taistelua vaikken tietäisi edes aihetta, tää on TURHAUTTAVAA!

Niin ja se kans potuttaa että aloin lukea mielekästä kirjaa joka tempaisi minut heti mukaansa, mutta sitten kirjan juoni vetikin kerronnan 1930-40-luvun espanjalaiseen vankilaan ja erinäisiin fyysisiin kidutusmenetelmiin, ja ainakun joku tapetaan tai murhataan (usein huomattavan epämukavalla tavalla) niin kyseisten henkilöiden pienten lasten iät tuodaan esiin, ja tämmöinen on kattanut nyt noin 1/3osan kirjasta. Kirja on alkanut ahdistamaan ja inhottamaan mutten halua kuitenkaan jättää sitä kesken.. tämä ei ole turhauttavaa, tämä vain suoraan sanottuna v*tuttaa.

Mut ah tää on ihana ketju, heti helpottaa kun saa edes kirjoittaa tämmösiä :grin
 
Tänään ärsyttää yhdys sana virheet ja , pilkku virheet sekä kaiken maailman merkkien eteen laitetut väli lyönnit .

Ps. I love my mother in law...... ^^^
 
Mulla hormonit teki kiukkuiseksi silloin, kun ensimmäisen kerran aloitin hormonaalisen ehkäisyn. Muistan vieläkin tunteen, kun teki mieli tinttasta joka toista vastaantulijaa. Aloin kimittää pienimmästäkin jutusta ja pihisin raivosta kroonisesti.

Mä olen toki huonommalla tuulella silloin, kun pahoinvointi valtaa alaa. Lasten uhmaa on vaikea ottaa vastaan rakentavasti. Ja tulee puhuttua miehelle vähän lapselliseen sävyyn, kun ei vaan kapasiteetti riitä hirveesti huomioimaan toista.

Tosiaan nyt kolme työpäivää takana ja rakas ystäväni pertti pahoinvointi on bäck. Kun en vaan millään enää jaksais. Huomenna olisi kaverin maisterispirskeet. Kuulemma lihapataa tarjolla ja lihan haju on mulle pahin äklötys tällä hetkellä. Jää vissiin nekin bileet väliin. Just mies lämmitti valmismakaronilootaa pojalle. Oikeesti. Onko pakko saastuttaa koko talo tollasella?! Oon puolikuollut ällötyksestä.
 
Arghhhhhhhhggghhh!!!

Ostin lindexiltä vajaa 30€ maksavan punaisen silkkisen yöasun. Tänään suihkun yhteydessä siistin kaikki karvat kulmista nilkkoihin. Puin tän unelman päälle ja mies....

"On hyvä"

Ja sit alko dippivihannesten syöminen ja tuntemattoman katsominen.

Unelmat kiihkeästä seksistä hupeni kuin ne vitun porkkanat ja seksikäs mä en yritä edes olla :(((
 
Nyt minäkin liityn potutusketjuun! Nimittäin mun yöunet on jo tässä vaiheessa tosi katkonaiset ja neljäs kuukaus vasta aluillaan ... Illalla sippaan ysin aikaan sohvalle (yleensä) kun ei silmät pysy auki millään.... Sitten herään joskus kahden ja neljän väliin eikä unta millään, vaille viis onki sitten pakko nousta ylös kun töissäkin pitää käydä. Ja viikonloput on asia erikseen... Sais kyllä unta aamulla mut meidän vajaa neljä vee, herättää viimestään kuudelta. Ukko on niin hyvä uninen ettei ees herää ku tämä termiitti tulee sänkyyn hyppimään... Väsyttää 24\7
 
Ärsyttää/raivostuttaa/ketuttaa/ suorastaan sarvet pääsä..
Miks pitää olla niin v****n malttamaton,miks ei aikuinen voi odottaa maltilla kiltisti,mut ei kun on pakko niin on pakko.
 
Täällä taas ollaan, nimittäin potutusketjuun avautumassa. Mä en ymmärrä tätä raskautta ollenkaan. Meen lääkärille iltapäivällä, kun ei tosta työnteosta tule yhtikäs mitään. Masentaa, ärsyttää ja turhauttaa.

Onneksi sentään pieni ♡ sykkii ja kesällä on mulla oma toivottu vauva sylissä :) Siihen ajatukseen tukeutuen..
 
Mua ketuttaa taas vaihteeks toi prkl.n mies.. Lähtee kaverille ilta ysiltä jättäen kaks vuoroin huutavaa ja itkevää lasta mun hoiviin. Kun tulee takaisin vajaan parin tunnin päästä niin ekat kysymykset kuuluvat: "Ooks sä kattonu pornoo?!" Eikä millään tapaa mukavalla äänensävyllä, ja ilman mitään järkeenkäypää syytä kysymykselleen. Ja mitäs sen jälkeen, herra kaivaa vanhan kaverinsa pleikkarin esiin ja alkaa sitä räplätä.. Ei ois mun mielestä mikään ihme jos mä täällä pornoa tykkäisin yksinäni pyöritellä jos miestä kiinnostaa enemmän tota prkl.n ohjainta räplätä mun sijaan silloin harvoin kun siihen olis mahdollisuus.. Ja tosiaan, en muista enää plussa-uutisten jälkeen että oltaisiin harrastettu seksiä kun ehkä kerran miehen aloitteesta, eli jos en itse kinua niin ei irtoo.

V***u menee niin hermot tohon nappuloiden hakkaamisen ääneen :smiley-angry002
 
Takaisin
Top