Eli saa avautua.





Aloitan itse. Helvetillinen vellonta/pahoinvointi ollut viime yöstä lähtien. Mitään ei tee mieli, oksensin jo kerran. Yökin viime yönä kolme tuntia ilmaa, olisin varmaan laatannutkin jos olisin ollut pystyssä. Meinas tulla itku. Olo on kuin merisairaalla eikä valvominen ainakaan parantanut olotilaa. Mietin että pitäiskö vaan tunkee sormet kurkkuun.
Mikä tähän auttaa? Ja en oo ekakertalainen, mut tää on jo jotain ihan extreme tai sitten aika on kullannut muistot. Olen lähdössä kohta vielä laivalle, mä kuolen sinne! En voi peruakaan.





Aloitan itse. Helvetillinen vellonta/pahoinvointi ollut viime yöstä lähtien. Mitään ei tee mieli, oksensin jo kerran. Yökin viime yönä kolme tuntia ilmaa, olisin varmaan laatannutkin jos olisin ollut pystyssä. Meinas tulla itku. Olo on kuin merisairaalla eikä valvominen ainakaan parantanut olotilaa. Mietin että pitäiskö vaan tunkee sormet kurkkuun. Mikä tähän auttaa? Ja en oo ekakertalainen, mut tää on jo jotain ihan extreme tai sitten aika on kullannut muistot. Olen lähdössä kohta vielä laivalle, mä kuolen sinne! En voi peruakaan.

viimeiset viisi viikkoa olleet mulle täyttä tuskaa. Oksentelu ja KOKO PÄIVÄN kestävä todella huono olo, meinaa todella ottaa psyykkeen päälle kun mihinkään ei pysty tai kykene... oksentaminen ei auta edes hetkellisesti oloon vaan yhtä yököttävä tunne sen jälkeenkin.. koko kesäloma meni tässä voinnissa ja ajattelin seuraavaksi lomailla kun jään töistä pois talvilomalle ja siitä suoraan mammaloma.. mulla ollut nyt jo muistaakseni kolme viikkoa pahoinvointilääke käytössä mutta ei juuri tehoa. 10. viikko käynnissä ja toivon todella että pian helpottaa. Pitkään toivottu raskaus ja surettaa kun ei pysty yhtään nauttimaan 
