Masukuvat

Itseäni vain kauhistuttaa raskausarvet kun on jo "iso"! :D rv 25+5 meneillään
 
Minulle ei ole tullut vielä ensimmäistäkään arpea, mutta pelkään herääväni eräänä aamuna aivan niiden peitossa. En pidä synnyttänyttä naista sai raskausarpista naista mitenkää rumana. Jotenkin vain inhottaa ajatuskin niistä omassa vatsassa. Laitan öljyä aamuin illoin vatsaan juuri näiden arpipelkojen takia.
 
No samaa täälläkin, itse ennen raskautta 49kg ja olen 163cm pitkä, joten todella hoikka olen, ja siksi pelännyt niitä arpia, ei ole ilmestynyt oikeestaan niitä, tai sitten en näe niitä x)
Ja tossa piti lukea tasaisesti kasvanut, ja tarkotin mahaa :D joten ei ole arpia kerennyt tulemaan, kun ei ole nopeita lihoomisia ollut =)
 
Mulla on alaselkä täynnä sellaisia pieniä arpia.. Vatsassa ei näy yhtään.. Todennäköisesti selässä oleva kudos on antanut ekana periks venymiselle :D Onneks ei tuu joka päivä tuijoteltuu peilistä selkää nii en tule edes ajatelleeksi niitä.
 
Mies huomasi saunassa mun molemmilla kyljessä muutaman arven. Toivottavasti niitä ei tuu ihan hirveesti lisää. Lisäks tisseihin on tullut tummanpunaisia arpia. Oon nyt alkanu rasvailemaan niitä ja muutenkin ihoa, kun oon alkanu kutiamaan ja iho hilseilee...
 
Mulla ei vielä ole ensimmäistäkään arpea, onneksi :) ihme kyllä, sillä maha ja tissit ovat kasvaneet melkoisesti lähtötilanteesta. Vähän jännitti, että noinkohan niitä tulee tusinakaupalla kun olen aina ollut aika hoikka, lähtöpaino oli sen 49kg. Mutta hyvä näin, toivottavasti niitä et nyt ala tulemaankaan, ainakaan kovasti.
 
Mulla onkin näköjään rintoihin tullut raskausarpia! Mutta sitä se kai teettää jos rinnat kasvaa B:stä F:ään :D
 
Mullakin tullut ainoastaan rintoihin, Tänään käyty lääkärissä. Sf-mitta 25cm. Viikkoja 28+0 :) masu alkaa kasvamaan jo vauhdilla :)
 

Liitteet

  • WP_002294.jpg
    WP_002294.jpg
    254.2 KB · Katsottu: 119
En ole edes tajunnut katsoa selkää!:O
Tissejä, vatsaa ja kylkiä olen öljynnyt ja rasvaillut. Bio-olilla ja Bepacarella:) Heti jos jää rasvaamatta alkaa kutista ja kiristää vatsaa. Tosiaan en tiedä miten paljon tuo rasvasminen todellisuudessa auttaa, mutta mielummin rasvaan kuin olen rasvaamatta, ihan varmuuden vuoksi!
 
Itse ostin vain öljypohjaista rasvaa, Biothermin taisi olla. En noita öljyjä löytänyt mistään kun ensin etsin ja oli niin monenmoista, että päädyin rasvaan. Ollut tähän asti ainakin ihan hyvää :)
 
27+5 kivat selkämakkarat tullu ja masu menny tolleen "makkaroille" :D
 

Liitteet

  • 1421825739808.jpg
    1421825739808.jpg
    64.1 KB · Katsottu: 107
Takaisin
Top