Maaliskuun mäkätykset

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Sartsi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Mä otin tolla edellisellä rungolla kuvia kesästä 2012, joulukuuhun 2014 noin 26 tuhatta kuvaa.. :D Mulla on kausia, kun kamera on mukana oikeastaan jokapaikassa ja kausia, kun ei jaksa raahata. Kyllähän tossa vanhassa rungossa alkoi tarkennus jo olee sellainen ettei ihan täysillä pysynyt perässä. Maisemakuvaukseen se vielä sopii, mutta itse en pahemmin sellaista harrasta niin sai väistyä uuden rungon tieltä. :)

Eikä meillä mies valokuvaa juuri ollenkaan. Paitsi silloin ku pakottan sen ottamaan kuvia, kun treenaan koirien kanssa. :D
 
Me ostettiin syksyllä miehelle synttärilahjaksi kamera, tollanen Sony joku... :) tarpeeksi pieni kamera et jaksaa ottaa mukaan paikkaan ku paikkaan ja ollaan oltu siihen kyllä ihan tyytyväisiä. Meilläkää ei ennen muuta kameraa ollu ku puhelimissa ni sitte ku tulin raskaaksi ni päätettiin et ostetaan kamera et saa lapsestaki sitte vähä laadukkaampia kuvia mitä jollai Lumia räppänällä saa :)
 
Minä olen myös pokkaria miettinyt. Järkkäri on, mutta ei sitä kyllä kahden lapsen kanssa mihinkään raahata. Ja kännykällä ei saa ihan niin laadukkaita kuvia kuitenkaan. :)
 
Mulla htc one mini 2 jolla näpsin kuvia ja tullu siihen tuloksee et tein hyvän puhelin valinnan ku otin tän. Vanhasta hajos latauspiuhan paikka niin oli pakko ostos. Tässä 13 megapixelin kamera ja tosi hyviä kuvia tulee :) riittää mulle enkä parempaa tarvi :D
 
Mäkin päädyin eilen torista katselee kameraa. Olikse nyt sonyn a330 ja Canonin d1000 missä oli joku objekti mukana. Sony maksais 150 ja Canon 215.

Hmm, täytyy tosiaan miettiä :) olishan se nyt ihan ehdoton kamera ihmisellä olla :D
 
Takaisin
Top