Maaliskuun juttuja

Alkaiskin. Nyt o tullu 1,5kg turvotusta kahteen päivään ja huuliherpeskin kukkii. Voi ku ois kiva noista ajatella et kyl se sieltä kohta vaikka varmaa menee vielä viikko pari AINAKIN. Ääh.
 
Ei näy vielä vauvaa täälläkään. Ei se taida olla samaa mieltä et olis tänään lähteny syntymään :p
 
No ei oo täälläkään mitään merkkejä ilmassa, yllätyyys! Mietin just, et sanoinkohan vauvalle, et nyt tänä lauantaina vai yleensäkin vaan, et lauantaina...Ni voi olla, et luulee, et ens viikolla...tai sillo 19.4. :mad:
 
Onhan tässä tietty hyvä tovi vielä aikaa. Anoppi joka tulee hoitamaan tyttöä, kun meille tulee lähtö soitteli et onko mitään tuntemuksia, kun heillä olis pieni illanvietto et uskaltaako ottaa pari drinksua. Sanoin et anna mennä vaan, tuskin vielä syntyy. Totta kai tää sit lähtee tuleen silloin, kun ei ole otollisin hetki :grin No taksit kulkee onneks....
 
ihanaa että on muitaki joilta tavarat tippuu käsistä :D. Täällä suunnalla havaittu nimittäin samaa.. Ne ei vaan prkl pysy hallussa,välillä ei voi ku seurata ihmeissään ku tavara tippuu vaikka se just oli tässä näin.

niinkö mahtaa käyä että ennen huhtikuuta syntyneiden saldoksi jää kaks! Vielä pari pv aikaa kasvattaa tota tilastoa :). Olin ihan varma että ennen huhtikuuta syntyy ainaki viis huhtimasua!
 
Mites muut lauantaisynnyttäjät? Ei vissii asiaa tänään enää...:) täälläkin elo jatkuu normaalina: ei päävoittoa eurojackpotista tai lotosta...eikä sitä isointa jackpottiakaan...Vissiin liian hyvät olot tuolla masussa.
 
Juu ei tullu vauvaa eikä lottovoittoa tännekään :grin Pyykinpesu, ruuanlaitto ja kääretortun teko sai aikaan ainoastaan järettömän turvotuksen jalkoihin ja jokusen harjotussupparin that's it.
 
Mä jo niin innolla odottelin niitä vauvauutisia, mutta ehkä ens viikolla sit poksahtelee :)
 
En oo ennen tykännyt kesäaikaan siirtymisestä, mut nythän se kivasti toi laskettua aikaa tunnin lähemmäksi! :) Jippii! Nukkumaan mennessä vauva mölys mahassa vaik kuinka. Mukavasti löysi kylkiluut, joita "natkutteli" sitten, ai kuinka hyvältä se tuntuikaan. Aamulla tuo on paljon rauhallisempi eli ilmeisesti yökukkuja. :)
 
Eikö puhe ollutkaan ensi viikon lauantaista ;D

Tänään oon koko hitsin päovän siivonnu, pessy pyykkiä, tehnyt ruokaa, nostellut poikaa jnejnejne, nyt on alavatsa hellänä ja selkään sattuu, mutta MISSÄ SUPISTUKSET ym. synnytyksen alkamiseen liittyvät oireet???

Mä taidan oikeesti synnyttää vasta huhtikuun lopulla. Jos mulla laskettuaika on 11.4 ja PHKS saattaa käynnistää vasta 42+3, jos kaikki hyvin ja siihen kolmen päivän käynnistyminen, niin sehän tarkottais lapsen syntymää vasta 28.4 xD

Jos nyt ei kuitenkaan. Limatulppa läks silloin perjantaina, joten pistän toivoni tiistaille. Aprillipäovä on hyvä päivä synnyttää. Silloin on seuraava äitipoli käyntikin :)
 
Miulla taitaa supistella öisin ilman että herään niihin, kun tänä aamuna heräsin niin oli ihan täys supistus päällä ja vähän sattuikin. Samoin lapsen liikkeisiin en onneksi herää, mut joskus on ollu liikkeellä kun oon muista syistä herännyt. Jännä juttu.

Tää päivä onkin mennyt nukkuessa tähän asti. Se eilisen vuotokin on vähenemään päin. Oisin ihan valmis jatkamaan taas unia vaikka just heräsin joltain kolmen tunnin nokosilta ja yölläkin nukuin kuitenkin viis tuntia.

Liiat puuhaamiset on nyt tosiaan tuon verenpaineen takia pannassa :confused:
 
Takaisin
Top