Joulukuun mammat 2015

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Esma
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Kuorintojaki kokeiltu. Kaikki maan ja taivaan väliltä.. Tää on ihan jotain uskomatonta. Mulla oikeesti loksahtaa suu auki jos niissä tuloksissa ei oo yhtään mitään!! Ei tää tämmönen vaan oo normaalia enää. Itsekkin suosin mieluummin luonnollista tottakai, mutta nyt on pakko kääntyä lääkevoiteiden puolelle ku muu ei auta enää. Eihän tästä tuu mitään enää, että ei voi edes nukkua ja koko ajan on kun persiille ammuttu karhu. Oikeesti uskalla edes ukolle avata suuta ku sieltä tulee vaan vittuilua. Ukko parka!
Toi kortisoni on oikeesti tällä hetkellä ainoo, joka auttaa edes hetkeks. Ja mietin tässä kovasti, että miten kovaks voi kutina enää mennä.. Toivottavasti toi voide auttaa sinne tuloksiin asti edes..

Huhtikuisista kuokin kommentoimaan.. En tiiä mitä oot kertonu tosta kutinasta ja sen syystä mutta tuli mieleen että luin yhtä blogia missä kirjottajalla oli raskausihottumaa ja hän kertoi siinä ettei muu auttanut kutinaan niin hyvin kuin ruokasooda.. Tästä voit lukea enemmän http://kuukatriina.blogspot.fi/2015/10/sain-ihan-mielettoman-ihania-ja.html?m=1
Toivottavasti pisn helpottaa :)
 
Onnea Eikiko ja Marlau :) en kyll muista oonko onnitellu jo mutta varmuuden vuoksi ainakin :)
 
Onnea marlau pikku tytöstä!

Toivottavasti saisit kutinaan pian helpotusta, Wildis! Ihan kamalaa tommonen :(

Täällä poksuu tänään 38+0 ja mulla 27v. Tulisko synttärilahjaksi tämä pikkuinen? Olis kyllä paras lahja ikinä <3
 
Tuli kyllä hyvään saumaan tuo äippäpolin aika, muuten nostaisi jo epätoivo kovasti päätään. :grin Vauva punkee itseään niin lujasti tuolla masussa, että mulla on jo kohtu ja häpyluun alue todella arkana... Eilen neuvolassa pelkkä päältä päin tunnustelukin sattui ikävästi, kun paikat on jo muutenkin todella hellinä. Supisteluihin heräsin, mutta nyt ne lakkasivat taas. Tuskinpa tämä täältä tämän päivän aikana tulee.

Air4M, ihanaa syntymäpäivää sinulle! Olisi kyllä mahtava lahja sellainen pikkunyytti. :)
 
Marlau paljon onnea pikku prinsessasta <3

Wild voimia, toivottavasti helpottuu kutinat!

Air paljon onnea! Jospa pikkuinen tulis jo niin saat rakkauspakkauksen synttärilahjaksi;)

Tänään luvassa 2vko neuvola ja jos kävis lifessä hakemassa sitä apilaa ja apteekista kalkkia:) jos muita vinkkejä miten maitoa saa nousemaan niin saa kertoa!

Kyllä tää on joka aamu niin jännää kun tulee tänne katselemaan että kuinka moni on jakaantunut, parempi kuin suklaa kalenteri ja Maltin ja Valtin joulukalenteri yhteensä:D
 
Hurjasti onnea Eikiko ja Marlau! :)

Wildikselle tsemppiä, toivottavasti jostain saisit helpotusta!

Air4M, onnea! Toivottavasti saisit joulunyytin lahjaksi.. :)

Täällä lähdetään kohtapuoliin äippäpolille taas kokoarvioon, ja sen myötä katsotaan onko käynnistykselle tarvetta, vähän jännittää.. :p
 
Marlaulle ja Ekikolle onnittelut! Sekä kaikille muille pienen nyytin saaneille, joita en ole ehtinyt onnittelemaan :Heartpink

Synnytyksen merkkejä odotellessa... Eilen käyty synnärillä tsekkauksessa ja torstaina taasen sinne suunnalle. Ja silloin kuulemma kannattaa jo sairaalakassia pakata autoon varuiksi mukaan! Toivoa siis on! :grin Eilen olin parille sormelle auki, mutta sama tilanne oli viime viikollakin, eli mitään varsinaista edistymistä ei tässä oikein tapahdu. Kehoittivat kivusta huolimatta liikkumaan mahdollisimman paljon, jos se vaikka alkaisi tilannetta edistämään.

Äitini naureskellen toivoo kovasti, että huomenna syntyisi, sillä silloin on hänen syntymäpäivä ja on saanut jo kaksi "hutia" :grin Nimittäin mun siskon toinen lapsi on syntynyt tänään ja toinen ylihuomenna eli vielä ei ole mummin syntymäpäivälle tärpännyt :hilarious:
 
Elinatuuli peukutin niitä sun kipeitä supistuksia, että jospa se ois merkki jostain ;)

Talvitintti täälläki lähetään tänää kokoarvioon jonka jälkeen katotaan sit jatkoa :)
 
Mäki menossa tunnin päästä kokoarvioon ja tutustuun synnärille.
Kauheita menkkakipuja ja viiltelykipuja ollu taas mutta tuskin ne mitään meinaa taaskaan

Onnea jakautuneille!
 
Onnea Eikiko ja Marlau! <3

Kyfille tsemppiä synnärille! :)

Toivottavasti saat Wildis jotain apua tohon kutinaan, kuulostaa kamalalta :(

Täällä eka yö synnytyksen jälkeen ku sain pätkistä kerättyä peräti kuus tuntia unta! Jospa nää yöt tästä lähtis paraneen :)
 
Takaisin
Top