moikka kaikille pitkästä aikkaa!
aamulla herätessäni tajusin,että tännään on jo rv 36!!!!

hui kauhee ku aika mennee nopiaa,vastahan se plussa pärähti tikkuun ja kohta on jo pikkunen sylissä
jollakin poksu häpyluu kylkee kääntäessä? täällä sama homma,mistähän lie johtuu? ja kyljen kääntäminen on muutenkin tosi hankalaa öisin,eka pitää nousta istuu,ennenkuin voi asennon vaihtaa,muuten sattuu niin pirusti tonne alapään alueelle.
ja vessassa pitää öisin ravata vähintään kahden tunnin välein. ja oikeestaan muutenkin yöt menee valvoessa,unet on kyllä karannu ihan kokonaan.... viime yönä tuli kuopus (4v) viereen nukkumaan ja unissaan sit potkas todella kovaa vatsaan,jotenkin se sai meikäläisen suolen toimimaan,koska aamu mennyt pöntöllä istuessa
täällä ois jo vauvaa varten kaikki valmiina,nyt vaan odottelemme pikku miestä kaikessa rauhassa
huomenna ois taas oyssin äippäpolille meno,katsovat taas kuinka kovasti pikkunen on kasvanut,koska tähän mennessä on ollut kuulemma iso kokoinen viikkoihin nähden ja en tiiä joko sovitaan käynnistys aika! jännittää!!!!! esikoinen käynnistettiin rv 38+5 eli jos tämäkin käynnistetään (niinkuin lääkäri ekalla kerralla sanoi) niin enää ehkä n.2 viikkoa!! :)
vaivaako ketään muuta ruokahaluttomuus? itellä on ruokahalu hävinnyt kokonaan johonkin
