Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Kokeile akupainantaa (babyidean sivuilla ohjeet), se on mulla tepsinyt jo kahdesti :) Ja nännien niplaamista. Vaikka valitettava tosiasia on, ettei synnytystä saa itse käyntiin jos vauva ei ole valmisYritän tässä epätoivoisesti saada jotenki itestään synnytystä käynnistymäänkunnon siivoilua ja imuroimista ja saunomista. Kaikki mulle sanoo, että koittais just ite kotona tehä kaiken minkä asian eteen voi tehdä.
Mä elän tuossa ymmärryksessä ihan 100 prosenttisen varma en oo mut sen pitäis tulla -17 syntyneille rokotusohjelmaanOnnea nini <3
Ja siis ymmärsinkö näistä kommenteista oikein, että 2017 syntyneet saa vesirokkorokotteen osana rokotusohjelmaa? Nyt haarat kiinni entistä tiukemmin![]()
Ninille onnea hurjasti!!!
Mä elän tuossa ymmärryksessä ihan 100 prosenttisen varma en oo mut sen pitäis tulla -17 syntyneille rokotusohjelmaan
Munkaan käsityksen mukaan ei vielä ole päätöstä tehty, mutta reilu 4 miljoonaa on kai budjetissa rokottamiseen vesirokkoa vastaan kohdennettu. Nopealla googlailulla viimeisin uutinen aiheesta http://yle.fi/uutiset/3-9140681 .Mut ei kai oo vielä virallista päätöstä? Suositus ja tarkoitus kylläkin.
Munkaan käsityksen mukaan ei vielä ole päätöstä tehty, mutta reilu 4 miljoonaa on kai budjetissa rokottamiseen vesirokkoa vastaan kohdennettu. Nopealla googlailulla viimeisin uutinen aiheesta http://yle.fi/uutiset/3-9140681 .