Helmikuiset synnärillä

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Tukaani
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Voihan jännitys ja uneton yö!! Aamulla käynnistykseen meno klo 9 ja tää mamma ei osaa jännitykseltään ja innostukseltaan nukkua!

Vajaa 2h sain otettua unta, kunnes WC reissun jälkeen ei uni enää tuukkaan silmään. Saas nähdä miten sitä jaksaa synnytykses näil unil. Toivottavasti ei synnytys pitkittyis kauheesti tällaisil lähtökohdilla.

Oon niin valmis jo! Joko saa mennä odottamaan omaa vuoroa? ;D Nyt taitaa olla aamupala nro 1 ajankohtainen. :)
 
Täällä kans herättiin vessaan eikä uni enää tuu :o tsemppiä kovasti janscu!!! Hyvin se menee:) koita saada vielä nukuttua :)
 
Tsemppiä Janscu! Mä en varmaan sais nukuttua lainkaan jos olis käynnistys edessä :) Se hyvä puoli tässä epätietoisuudessa on ;)
 
Aamulla 5.30 lorahti vaaleanpunaista lapsivettä side täyteen, nyt on ruvennut supistelemaan ja kättärille soitettu. Hoidetaan lapsi hoitopaikkaan ja sitten suunta sairaalaan. Näin nopeasti siksi, että edellisen synnytyksen kesto niin lyhyt ja hieman epäselvää, onko pää ollut kunnolla kiinnittynyt vai ei.
 
Jees! Ja näin lähti uusi viikko helmikuisilla käyntiin! Hyvä Mörri-Möykky ja tsempit mukaan synnärille!
 
Takaisin
Top