Mites muuten te muut ajattelette baby showereista. Onko ne tarkoitettu vain esikoisen odotuksen yhteyteen vai voiko niitä pitää myöhemminkin? Vaikka kaikkien lasten kohdalla jos huvittaa? Tai tietty saa jos haluu, mut onko noissa mitään peruskaavaa tai oletusta?
Mä olisin halunnut kokea esikoista odottaessani kunnon hömppä baby showerit koristeineen, herkkuineen, leikkeineen kaikkineen. Kutsuinkin jengiä hyvissä ajoin, mutta lopulta VAIN 1 pääsi paikalle. Meillä oli yhdessä kiva ilta, mutta olin tosi surullinen, kun en saanutkaan paljon toivomiani juhlia. Olisin halunnut jakaa vauvakuplan ystävien kanssa ja harmitti, kun niin pieni toive ei toteutunut.
Onko ok/outo ajatus haluta järjestää kyseiset kemut kuopuksen kohdalla? Ja siis mun ystit on keskenään niin eri kautta, ettei ole mitään tiivistä jengiä, joka mut yllättäisi. Itse on järkättävä kemut, jos sellaiset haluan