Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Nyt onneks on jo huomattavasti paremmat, pinkeys kaonnu yön/aamun aikana ja poika saa ilman rintakumiakin hyvin otteen. :)
Viime yö eli ensimmäinen yö kotona meni oikeastaan paremmin kuin odotin, sillä poika nukkui omassa pinnasängyssään meän sängyn vieressä, kun sairaalassa oli lähes koko ajan ihokontaktissa. Pari kertaa söi yön aikana ja jos inisi muusta syystä niin pään silittely pinniksen laitojen välistä rauhoitti. Aamulla 6-7 aikoihin söi myös ja nukahdettiin siinä sitten molemmat ja heräilin ite kymmenen maita vasta aamulla, kun taas poika jatkoi tyytyväisenä vieressä koisimista. :) Mieski totesi, että yllättävän rauhallisesti yö meni, pari kertaa siis ehti itkua aloitella, kun ensin ei meinannut pimeässä tissiä löytää suuhun ja toisen kerran ilmaa jäi vatsaan, mutta nopeaan loppui siis.
Iltavirkkuhan tämä oli jo vatsassa, eli sama meno jatkuu ainakin vielä.
), mutta pystyn kuitenkin suht hyvin istumaan ja kävellessä ei ongelmaa. Itse asiassa kävin aamupäivästä rauhallisesti koirien kanssa jo pissalenkin kävelemässä, ja se tuntui hyvältä. Vähän normaalia voimattomampi olo on, muttei pahasti. Muutenkin tuntuu, että virkeystaso on tällä hetkellä ihan kohtuullinen vaikka yöt ovat katkonaisia, mutta ehdin vissiin niin hyvin tähän jo tottua viimeisellä kolmanneksella (kiitos hormonien).
Nyt sitten vaan toivotaan, että meno jatkuu tämäntyylisenä!
Kunnes sitten keksin ratkaisun; tutti! Meillä ei siis vielä oltu tuttiin tutustuttu, joten tuikkasin sen suuhun ja sitten tilanne laukes. Tyyppi nukkui 3h putkeen, herättyään söi ahnaasti, röyhtäisi ja se oli siinä.
Sitten palattiinkin takaisin normirytmiin. Kakkaakaan ei ole nyt ti aamun jälkeen tullut, mutta pissaa senki eestä. Hyvin siis maito kulkee. 
On se melkonen murunen. 

Muutenkin kaikki hyvin, hirmu jäntevä poika ja päätäkin kannattelee terkkarin mukaan jo "turhankin hyvin ikään nähden".
En muista tuliko kirjoitettua tänne, mutta tuo pätkä on niin kaponen poika, että kun kotiuduttiin 3 viikkoa sitten niin jopa 56 koon housut oli aivan liian isoja ja jouduin hommaamaan 50 muutamat lisää, kotona kun oli vain kahdet sopivat pöksyt. No niin, johan ne 56 koon vaatteetki alkaa olemaan sopivampia, 56 bodyt otettu siis eilen käyttöön.En muista tuliko kirjoitettua tänne, mutta tuo pätkä on niin kaponen poika, että kun kotiuduttiin 3 viikkoa sitten niin jopa 56 koon housut oli aivan liian isoja ja jouduin hommaamaan 50 muutamat lisää, kotona kun oli vain kahdet sopivat pöksyt.
![]()