Vauvan kädenjälki ja muita muistoja

Bella Swan

Moderaattori
Staff member
Administrator
Maalisäidit 2020
Onko teillä jotain muistoja vastasyntyneestä? Esimerkiksi kädenjälki?

Meillä on kädenjäljet painettuna ja kuvia teetetty tauluiksi vauvoista synnärillä kotiutumisvaatteissa. Olisi myös kiva teettää julisteet syntymämitoista.
 
Taitaa olla vain kuvia ja sitten tuollainen syntymämitat sisältävä taulu, joka teetettiin. Vitsit noi käden- ja jalanjäljet vastasyntyneeltä ois olleet ihana muisto säilyttää! 🥹
 
Valokuvia on, pitäisi teettää niitä ja ainakin yksi olisi josta tulisi kiva taulu. Harmittaa ettei tullut tilattua jalanjälkiä varten niitä mustetauluja ajoissa, vasta nyt 5kk iässä tuli otettua jalanjälki talteen 😕 Olisi tosiaan ollut ihana muisto se, kuinka pieni tuo töppönen silloin syntyessä olikaan.
 
Ei oo mitään ihmeellistä, mut tein just viime viikonlopulla projektin valmiiksi eli taulun, jossa on kaksi bodyä (toinen joka oli molemmilla päällä synnäriltä lähdettäessä ja toinen muuten vaan hauska body) niitten päällä on ekat hymy kuvat molemmista ja pipot jotka,saatu synnäreiltä. Alla on esikoisella synnäriltä saadut villasukat ja kuopuksella pienet sukat, joita molemmat käyttäny. Vieressä on molempien synnäreiltä saadut mittalaput ja pari ultrakuvaa, sit parit perhekuvat välissä. Saatiin koko komeus myös seinälle asti.
 
Takaisin
Top