Mä tein tänään jalkaprässiä 140 kilolla 30 toiston sarjoja, MUTTA se oli pelkkää muutaman sentin nylkytystä :D Ajatuksena oli siis pitää paine koko ajan etureisillä, ja ai että meni hyvin perille. Myös suorin jaloin maastaveto (60kg tangossa, 15 toiston sarjoja) sujui kivasti. Pinkkiksen yhden jalan prässi ja muut yhden jalan liikkeet (kuten bulgarian split squat) on täydellisiä.
Punnerruksiakin jaksaa vielä hyvin tehdä, about kymmentä miestenpunnerrusta, sekä normaaleja että kapeita, masu vaan ottaa maahan :D Oon tehny välillä kädet korokkeella. Tulee pidempi sarjakin. Olkapäille tykkään tehdä vauhtipunnerrusta tangolla, siinä mulla on 20kg painoo ja 12-15 sarjat.
Oon huomannut, että mun kropalle tärkeintä on, ettei yhtä lihasryhmää rasiteta kerralla liikaa. Siks teen aina koko kropan treenejä. Nää on varmasti ihan yksilöllisiä juttuja :)