Kiitos poutis kehuista, helppo tehdä tuo lista ku valmis pohja löytyi tän forumin taulukoista. Mie olin ennen lätkähullu mutta nykyään ei enää paljoa lätkä kiinnosta, tosin huominen finaali voi olla että pitää katella.
Onnittelut hyvistä ultra-uutisista sapiiralle ja ripatuulle, kyllä se vaan itelläki polttelee tuo ultraan meno, mutta jospa ne ultrais ekalla kerralla neuvolassa niin kuin esikoisen aikaan tekivät, onhan nuo käytännöt saattaneet tässä parin vuoden aikana muuttua täälläkin.
salamasu: voi ei sun pahoinvointia, toivottavasti sitten se helpottais toisella kolmanneksella, kyllä mäkin oon huomannnu että nytten öklöttää paljon enemmän kuin esikkoa odottaesssa ja muutenkin tuntuu nuo vähäiset raskausoireet olevan voimakkaampia kuin esikkoa odottaessa, tiedä sitten kuvittelenko vaan.
Voihan flunssa sentään, yli viikko flunssan sairastamista takana ja ei helpotusta näytä tulevan, ja varmaan tuo koivun kukintakaan ei helpota yhtään tätä oloa vaan vetää entistä enemmän tukkoon allergialääkkeestä huolimatta, taisin aloittaa sen syömisen liian myöhään. Nenäkannulla koetan pitää nokkaa auki ettei tulis poskionteloiden tulehdusta ja välttysin siten antibioottikuurilta.
Mutta aurinkoista viikonloppua, pihalla sitä näillä keleillä tulee oltua.