Testaus

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja tirppis
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Nämä unet on kyllä jänniä. Ollaan molemmat miehen kanssa nähty muutamia kuukausia sitten (eri yöinä) että meillä oli tyttö. Äitini nähnyt myös pari kertaa unta että olen raskaana/meillä on lapsi. Viimeisimmät n.viikko sitten. Itse en unia ole raskaudesta nyt nähnyt vaan keskellä päivää tuli vain sellainen tunne että nyt on joku tarttunut matkaan.
 
Mä näin kaksi kerta ennen plussaa unta plussatestistä ja molempina aamuina tein testit -mut negat. Mut muutamaa päivää myöhemmin sen plussan :)
 
Meillä suvussa naiset näkee toisistaan unta. Minä näin unen, että tätini on raskaana mutta hänestä tulikin mummu. Hänen tyttärensä näki, että minun tyttäreni on raskaana, mutta se olenkin minä.
 
Äitini on myös kunnon uniennäkijä!Itseasiassa hän kertoi joku aika sitten, että on nähnyt toistuvasti unta että hän olisi itse raskaana! :D Silloin jo ajattelin, että kunpa se olisi vaan enne minusta, ehkä olikin :) Tämä taisi tosin tapahtua jo ennen ovista/ mahdollista raskautta, mutta kunnon ennustajahan näkee jo pitkälle tulevaisuuteen ;)
 
Haalean plussan sain kp 30 eli dpo 11 ja oli jo seuraavana päivänä vahvistunut <3 Piti testata, kun oli tiedossa joukkueen turnaus+saunailta. Turnauksessa pitikin sitten hieman himmailla sen minkä pystyi :smiley-angelic006 ja saunailta vietettiin kuivin suin :happy:

Viime viikolla tein digin rv 4+3 ja tulos oli 2-3. Nyt himotuttais tehdä jo huomenna testi, mutta mahtaakohan se digi näyttää 3+ jos raskausviikkoja on maksimissaan 5+0
 
Mä taas tykkään digitestistä ku siinä selkeesti lukee et onko raskaana vai ei, eikä tarvii arvuutella et montako viivaa testissä näkyy :D
 
Jännä nähdä, millaisia unia itselle tässä raskauden myötä tulee. Vielä en ole nähnyt raskauteen liittyviä unia. :)
 
Ollaan yritetty nyt reilu puoli vuotta. Kp 28 tein testin joka oli nega, ajattelin että ei taaskaan onnistunu ni turha se on toista testiä tehdä.
Kp 32 ei menkkoja eikä oireita näkynyt, kotona oli yksi testi niin ajattelin että mikäs siinä ja käytin sen pois, en heti edes katsonut testiä koska vahvasti oletin sen olevan nega. Jonkun ajan päästä katsoessani se olikin positiivinen ja kyyneleet valuivat silmistä:happy:
 
Täällä kp24 ja "oireet" hävinnyt. Viime kierto 25pvää ja sitä edellinen 28pvää. Jota ennen sit pillerimenkkoja. Pitkät päivät odotella että kuinka tässä käy ja millon viitsisi testiä tehdä..
 
Mulla tosiaan oli niin että rfsu testi ei viimeviikon pe näyttäny mitää ja sit la ja su näytti apteekin omat vahvat kaks viivaa. Ne oli niitä herkkiä testejä. Sen takia olin vähä että uskonko vai en mutta pakko kai se kolme plussa tikkua on uskoa ja neuvola nainen sano puhelimessa että ei tarvi mennä mihkää verikokeisiin tms jotta uskoa testeihin. En tiiä siltikää miks oon jotenki epäuskonen
 
Munkin oli pakko tänä aamuna tehdä testi, kun oireet alkaneet loivenemaan. Eihän tuo sinänsä mitään kerro, mutta itselle tuli ehkä vähän helpompi olo kun näki samantien kaksi tasavahvuista viivaa..
 
Mun tekis niin myös mieli testata mut sit toisaalta aattelin että pakko mun on opetella olemaan, eihän sitä joka päivä voi testata. Mä olen tosi tosi huono sietämään tällasta epävarmuutta.
 
Eilen piti minunki testata kun oli testit kaapissa... heti tuli saman vahvuiset viivat ja digitaalinen näytti nyt 2-3, kun vielä maanantaina oli 1-2.
Itsellä myös tosi epävarma olo... niin lievä oireinen vielä.
 
kp 29/29 oli mulla haalee viiva kahdessa testissä. Aika epätodellinen olo, että siellä oikeasti voisi joku olla, kun meilläkin ollaan vuosi jo yritetty. 30/29 tein uuden testin, jossa viiva oli vielä haaleampi. Meillä on varhaisultra tulossa, koska takana on kohduulkoinen, joten siellä se sitten nähdään onko siellä oikeasti ketään.
 
En ole investoinut digitaaliseen testiin, mutten jotenkin varmempi olo on koko ajan tullut, vaikka edelleen keskenmenoa pelkäänkin.

Viime yönä näin muuten sellaista unta, että meidän makuuhuoneesta löytyi yhtäkkiä sängyn päädyn takaa pieni ovi/luukku. Avasin sen ja ryömin ovesta sisälle ja toisella puolella oli täydellisesti sisustettu vauvan huone :love7
 
kp 35 tuli selvä plussa. Kierto ollut yleensä 26-30 pv. Ajattelin ensi viikolla tehdä vielä digin, kun se tuli jo aikaisemmin hankittua.
 
Takaisin
Top