AI kun olis iiiiihana päästä joskus ulos syömään! Mut ei noitten muksujen kanssa niin tule lähdettyä, joskus käydään mäkissä tai hesellä.....mitä nopeemmin tulee ruoka naaman eteen, sen parempi :)
Meillä syötiin just miehen tekemää karitsan paistia ja voiperunaa, tsatsikin ja porkkanoiden kanssa :) Oli tosi hyvää! Ja varsinkin kun ei tarvinnut itse laittaa.. Kohta kyllä kömmin keittiöön tekemään pashan huomiseksi.
Mä kokeilin ekaa kertaa aamupalaksi tuorepuuroa. Oli aika nam!! :) ja piti nälän pitkään poissa!
Siihen tuli mustikoita, turkkijogua, kaurahiutaleita, hampunsiemeniä, raakakaakaojauhetta, puolikas banaani, cashewpähkinöitä ja vähän hunajaa. :)
Tuorepuurot on aivan ihania, ihan penskasta asti äiti tehny meille sitä, mutta on jääny ihan unholaan itellä.. Pitääpäs ottaakki asiaksi mammalta kysästä että mitäs niihin tulikaan :P