Kolme testiä tehty (ihan vaan noin varmuuden vuoksi :D) enkä vieläkään voi uskoa tätä. Raskaus ei edes ollut odotettu. Raskausviikkoja en osaa laskea sillä kuukautiset olleet todella epäsäännölliset enkä edes muista tarkalleen milloin edelliset alkoivat, mutta n. 5.-6. viikko meneillään..
Nonniin, tänään pitäis kertoa pomolle, niin keräilin vähän itsevarmuutta taas testailemalla. On se jo melkein vahvempi kuin kontrolliviiva, ehkä en oo kuvitellut koko juttua 4+4
Hei! Olen uunituore foorumilainen. 36-vuotias ja esikoista odotteleva, rv 5+4 suunnilleen. Tein viime viikolla testin "varmuuden vuoksi" itsenäisyysjuhlan samppanja mielessäni, vaikka oletin kierron olevan vain sekaisin aiemman keskenmenon takia. Voi mikä yllätys! Selkeät plussat on testeissä ja nyt mennään onnellisin mielin kohti varhaisultraa, jossa saadaan selvyyttä raskauden todelliseen kestoon. Ilmassa on taikaa! Tsemppiä kaikille odottajille ja ihanaa raskausaikaa!
Noin vahva plussa tuli tänään. RV 4+3. Tuo oli päivä pissasta ja ihan parin kolmen tunnin pidätyksellä sekä olin jopa syönytkin tuota ennen. [emoji16] Enpä muista olenko saanut noin vahvaa plussaa vielä ollenkaan aikaisemmissa raskauksissa.
laitan nyt tänne tän puolilta päivin tekemäni testin. Viikot olis nyt 4+1 oman kiertoni mukaan laskettuna, että voisi ehkä olla jo 2-3 kuten edellisessä raskaudessa tähän aikaan. Yksi tuulimuna takana joten pienellä varauksella liikenteessä.
LA on eloluun 23.pvän tienoilla. Tarkentunee ultrassa (meillä on ainakin aiemmin päässyt automaattisesti varhaisultraan neuvolaan, toivottavasti nytkin:)).