Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Eiköhän kaikki oole just hyvin, jokainen kasvaa kuitenkin omaan tahtiinsa!Meillä oli ensimmäinen aika eilen. Perus tietoja otettiin ylös, paino ja elämäntavat ym. ja saatiin näitä infolehtisiä. Ja keskusteltiin mitä tapahtuu milloinkin ja toki ultrattiin. Siellä se sydän vielä sykki.Vähän jäi mietityttämään kun mitattauksessa oli että olisi päivän verran pienempi mitä viimeksi, mutta koitan aatella että kenties normaalia. En tajunnut asiaa silloin kysyä. Ei ollut meidän oma terkkari, mutta hänestä jäi hyvä fiilis. Ensi kerralla pitäisi olla sit "oma" terkkari paikalla. Sain myös vinkin mihin soitella keskusteluapua, kun oma mieli on vähän turhan pessimistinen ja epäileväinen tämän raskauden loppuun menemisestä ja se on välillä turhan raskasta.
Ei kannata hermoilla ollenkaan muutamankin päivän heitosta, kun se on niin käsialaa ja hyvin pieni mittausero antaa heti päivissä eroa.Meillä oli ensimmäinen aika eilen. Perus tietoja otettiin ylös, paino ja elämäntavat ym. ja saatiin näitä infolehtisiä. Ja keskusteltiin mitä tapahtuu milloinkin ja toki ultrattiin. Siellä se sydän vielä sykki.Vähän jäi mietityttämään kun mitattauksessa oli että olisi päivän verran pienempi mitä viimeksi, mutta koitan aatella että kenties normaalia. En tajunnut asiaa silloin kysyä. Ei ollut meidän oma terkkari, mutta hänestä jäi hyvä fiilis. Ensi kerralla pitäisi olla sit "oma" terkkari paikalla. Sain myös vinkin mihin soitella keskusteluapua, kun oma mieli on vähän turhan pessimistinen ja epäileväinen tämän raskauden loppuun menemisestä ja se on välillä turhan raskasta.
Alkiot ovat ihan pikkiriikkisiä vielä tässä vaiheessa, eikä mittauksia pysty tekemään ihan 100% tarkkuudellaMeillä oli ensimmäinen aika eilen. Perus tietoja otettiin ylös, paino ja elämäntavat ym. ja saatiin näitä infolehtisiä. Ja keskusteltiin mitä tapahtuu milloinkin ja toki ultrattiin. Siellä se sydän vielä sykki.Vähän jäi mietityttämään kun mitattauksessa oli että olisi päivän verran pienempi mitä viimeksi, mutta koitan aatella että kenties normaalia. En tajunnut asiaa silloin kysyä. Ei ollut meidän oma terkkari, mutta hänestä jäi hyvä fiilis. Ensi kerralla pitäisi olla sit "oma" terkkari paikalla. Sain myös vinkin mihin soitella keskusteluapua, kun oma mieli on vähän turhan pessimistinen ja epäileväinen tämän raskauden loppuun menemisestä ja se on välillä turhan raskasta.