Mieliteot/inhokit

Jäätelö ja kirsikkatomaatit! <3 niitä menee päivittäin:) kahvi ei maistu mullekaan, vaikka tavallisesti oon suurkuluttaja.
 
Ostettiin pöäsiäislimppua ja vitsit. Voisin syödä sitä vaikka miten paljon. :D
 
Joo ja siihen päälle meetvurstia, se oli sikahyvää ku mies oli ostanu sitä yks päivä :p
 
Mämmiä teki myös mieli tänään, mutta ehkä odotan kuitenkin viikonloppuun.

Juusto on hyvää. :)
 
Ja jos saisi ben&jerryä. Hirveesti tekee mieli laadukasta jäätelöä. Sit ku liikkuu tosi vähän nyt ni heti tuntuu et vatsa toimii todella huonosti, ja tekee mieli syödä kaikkea mikä sitä ennestään huonontaa :(
 
Mulla tekee koko ajan mieli jotakin mintun makusta..pätkistä oli pakko saada viikonloppuna ja sitten leivoin minttusuklaapaloja ja tein pakastimeen minttusuklaajäätelöä :grin.
 
Kaalinhimo on palannut,alkuraskaudessa vedin hapankaalia ja nyt on pannullinen kaalia kypsymässä..:woot:
Ja eilen söin pashaa enkä ole saanut sitä mielestäni sen jälkeen,pakko siis hakea lisää kaupasta!
 
Rahkaa pitäs saada taas. Vasta vetäsin naamaan smoothien missä oli rahkaa purkillinen+ muut ainekset. Se on kyllä ollut kova juttu jo useamman viikon, rahkaarahkaarahkaa rahkapiirakkaa rahkasmoothieta rahkaa ja mitä vaan. Rahkapiirakka maistuisi. Sellainen persikkarahkapiirakka.... Hitto ku mulla ei ole sitä pakastimessa enää yhtään.
 
Mua himottaa kans kaikki suolainen! Sipsit, pitsa, ranskalaiset, jopa pelkkä keitetty makaroni, jossa on paljon voita ja suolaa, nami. :woot: Yks päivä tuli hirvee himo jauhemaksapihveihin ja oli ihan pakko syyä. Salmiakki on myös mikä houkuttaa (kielletyt hedelmät :D) :angelic: mut uskoisin että näitä "kiellettyjä" ruokia voi syyä sillontällön, yksittäisiä kertoja ihan huoletta.. :rolleyes:
 
Oi, rahkapiirakka! :) tai sitruunainen juustokakku! Onneksi ruoka on kohta valmis. Tekee paljon vähemmän mieli muuta sen jälkeen.. Jäätelöä tosin voisi syödä koska vaan. :D
 
K-kaupan mainos herätti mun makeanhimon kun sopivasti loppuu tänään tuo viikon kotiseurantajaksokin... :wink
2pkt Viennetta-jäätelöä (1€/pkt), limpparia (1€/1,5l), munkkeja, Angry birds-vanukkaita (10kpl/4€. Siis ihan vaan lapsille.......:wink)... koitan hillitä itteni totaaliövereiltä. :hilarious:
 
ImageUploadedByVau Foorumi1427812032.482724.jpg
Lasketaanko salaattia enää terveelliseks kun siinä alkaa olla kaikkea muuta entä ite salaattia enemmän ? :D
Eka päivä pitkään aikaan taas ilman mitään sokerista, hitto miten ihminen voi koukuttaa äkkiä ittesä sokerii, ja kuin tyhmä pitää olla et aina uudestaan ja uudestaan tekee saman o_O
 
Takaisin
Top