Me oltiin viime viikolla Kustavissa pari päivää. Majoituttiin Lootholman leirintäalueella jurtassa - se oli kiva kokemus. :) Muut menivät Kustaviin autolla, minä en mahtunut autoon, joten pyöräilin 85 km suuntaansa - sekin oli kivaa. :) Uitiin, grillattiin ja vierailtiin paikallisella kotieläinpihalla, jossa oli aivan ihania kaninpoikasia. <3 Oli kiva reissu!
Eilen oltiin Uudenkaupungin Lokalahdella kummieni mökillä päiväreissulla. Pääsin uimaan tosi lämpimään mereen reilun kilometrin verran - sen enempää ei ukkoselta ehtinyt. Nähtiin äitini puoleista sukua ja syötiin hyvin.
Parin viikon päästä mennään Ähtäriin veljeni vuokramökille muutamaksi yöksi. En ole varma, käydäänkö Ähtärin eläinpuistossa samalla reissulla. Minua vähän arveluttaa paikan eettisyys etenkin nyt, kun siellä on ne pandatkin. Joka tapauksessa varmasti kiva reissu sekin!
Lisäksi haluaisin ehtiä käymään pääkaupunkiseudulla ja tehdä retken Espoon Kaitalammelle, joka on kuulemma mitä parhain paikka pidemmän matkan avovesiuintiin. Joku telttareissukin olisi kiva tehdä, edes yhden yön mittainen.